Przemysłowe sprawy

Archiwum: budowa

budowa

Prowadzisz własną działalność gospodarczą i potrzebujesz szybko przetrzymać gdzieś maszyny? Możesz wynajmować specjalne hale!

hale na maszyny rolnicze; samonośna hala łukowa
Jeżeli prowadzisz swoją działalność gospodarczą, niewątpliwie wiesz znakomicie, e nie jest to typowa bułka z masłem. Zazwyczaj bardzo trudne jest odpowiednie wyważenie konieczności inwestowania w swoją markę, a równocześnie zachowania w tym wszystkim odpowiedniego rozsądku.
Wynajem hal na zbędne maszyny
Na przykład chyba prosto wyobrazić sobie taką sytuację kiedy część z Twoich urządzeń nie jest w danej chwili używana.

Drukarka 3D – jakie ma zalety i wady oraz jakie efekty możemy osiągnąć dzięki jej wykorzystaniu?

drukarka 3d
Jeszcze w całkiem niedalekiej przeszłości drukowanie trójwymiarowych model modeli trójwymiarowych było tylko w sferze marzeń, wynalazkiem z przyszłości. Aktualnie drukarki 3D stanowią urządzenia, które cieszą się już ugruntowaną pozycją na rynku i są z chęcią używane zarówno w życiu przemysłowo-usługowym, jak i prywatnym. Jakie wady i zalety niosą z sobą te urządzenia.

Projektowanie pomieszczenia magazynowego – które elementy zakupić?

magazyn
Magazyn służy do odpowiedniego ulokowania towaru, na przykład, do sprzedaży. Wiadomo więc, że muszą być one w dobry sposób zabezpieczone i przetrzymywane. Służą do tego regały magazynowe. Dwustonne regały są najlepsze, ponieważ ułatwiają znalezienie asortymentu. Są one stałe albo ruchome. Jeśli towar i specyfika magazynu tego wymagają, bardzo przydatne są półki, które można przesuwać.

Tensometr i dynamometr, czyli charakterystyczne maszyny do pomiarów. Co dobrze jest o nich wiedzieć?

pomiary
Chyba każdy wie, do czego służy termometr czy waga kuchenna. Na rynku dostępnych jest jednak znacznie więcej urządzeń, dzięki którym możemy dokonać rozmaitych pomiarów. Dynamometr, określany także siłomierzem ma zastosowanie do mierzenia, ile wynosi siła, która działa. Jego funkcjonowanie z reguły opiera się o prawo Hooke’a, które stanowi, że odkształcenie elementu sprężystego jest wprost proporcjonalne do wartości siły, która działa. Dynamometr składa się przede wszystkim ze sprężyny.