Przemysłowe sprawy

Archiwum: budowa

budowa

Projektowanie pomieszczenia magazynowego – które elementy zakupić?

Magazyn służy do odpowiedniego ulokowania towaru, na przykład, do sprzedaży. Oczywiste jest, że powinny one być w odpowiedni sposób zabezpieczone i przetrzymywane. Służą do tego regały magazynowe. Dwustonne regały są najlepsze, ponieważ ułatwiają znalezienie asortymentu. Mogą one być nieruchome albo ruchome. Jeśli towar i specyfika magazynu tego wymagają, istotne są regały, które są ruchome.

Schowaj swój składzik na zimę

Każdy, kto ma swój dom, lub prowadzi działalność gospodarczą w miejscu, którym musi zarządzać powinien mieć odpowiedni sprzętna wypadek drobnych awarii. Ile razy zdarza się bowiem, że przepala się lampka, bądź od szafki odpada uchwyt? Nie potrafilibyśmy zliczyć sytuacji, w których potrzebujemy konkretnego sprzętu i musimy odwiedzić miejsce, w którym je składujemy.

Tensometr i dynamometr, czyli charakterystyczne maszyny do pomiarów. Co dobrze jest o nich wiedzieć?

Chyba każdy ma świadomość, do czego służy termometr czy waga kuchenna. Na rynku dostępnych jest jednak znacznie więcej urządzeń, dzięki którym możemy dokonać rozmaitych pomiarów. Dynamometr, inaczej określany siłomierzem ma zastosowanie do mierzenia, ile wynosi siła, która działa. Jego działanie z reguły opiera się o prawo Hooke’a, zgodnie z którym odkształcenie elementu sprężystego jest wprost proporcjonalne do wartości siły, która działa. Dynamometr tworzy głównie sprężyna.