Przemysłowe sprawy

Archiwum: budowa

budowa

Prywatne i państwowe tereny inwestycyjne. Sprawdź, co musisz wiedzieć?

magazyn
Na początku lat 90-tych, Polska przechodziła wielką transformację ekonomiczną. Każdy teren, który do tej pory był własnością publiczną, mógł zostać odsprzedany za niewielkie sumy osobom prywatnym. Nastał wielki rozrost nowych firm, ludzie zaczęli się wzbogacać, sprowadzając do kraju niedostępne do tej pory produkty.

Jak przechowywać zboże?

silosy płaskodenne
Problem przechowywania ziaren gotowych na sprzedaż może być utrudnieniem nawet dla wykształconego i mającego spore doświadczenie rolnika. Jak powinno się przechowywać zboże, żeby nie straciło na wartości? Nierzadko niekorzystne warunki magazynowania plonów powodują, że ziarno nie nadaje się na sprzedaż, a z tego powodu gospodarstwo ponosi nieraz duże straty.
Producenci rozwiązań technicznych dla rolnictwa proponują pod tym względem zwłaszcza dwa rozwiązania: silosy płaskodenne i czyszczalnie ziaren.
[IMG=1409/54102b4c1f224___flickr_14997478977.

Tensometr i dynamometr, czyli charakterystyczne maszyny do pomiarów. Co dobrze jest o nich wiedzieć?

pomiary
Chyba każdy wie, do czego służy termometr czy waga kuchenna. Na rynku dostępnych jest jednak znacznie więcej urządzeń, dzięki którym możemy dokonać rozmaitych pomiarów. Dynamometr, inaczej nazywany siłomierzem służy do mierzenia, jaką wartością wyróżnia się siła, która działa. Jego działanie zazwyczaj bazuje na prawie Hooke’a, zgodnie z którym odkształcenie elementu sprężystego jest wprost proporcjonalne do wartości siły, która działa. Dynamometr składa się przede wszystkim ze sprężyny.