Przemysłowe sprawy

Czujniki dymu – najważniejsze funkcje oraz najbardziej możliwe ceny

Pożar jest żywiołem, którego to trudno czasem powstrzymać – nie dziwi więc fakt, iż za każdym razem dbamy o to, by w miejscach, gdzie występuje, było jak najbardziej bezpiecznie. Jak to bardzo łatwo się domyśleć najbardziej częstym miejscem ukazywania się pożarów są nasze domy.

Wnętrze fabryki, hurtowni

Autor: Don Nunn
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo tego, iż wielu spośród nas obecnie posiada już porządne kuchenki, starczy tak naprawdę moment nieuwagi, a ma możliwość wydarzyć się prawdziwe nieszczęście. Co ma możliwość dopomóc nam w razie takiego problemu?

życie

Źródło: www.nedcon.pl
Wbrew wszelkim pozorom zapalić się może tak właściwie każda rzecz – no i tak naprawdę nawet najbardziej mały płomień ma możność rozrosnąć się w istny koszmar. Wielu z nas jednak sprawę „ognia wewnątrz swojego domu”, traktuje dość „po macoszemu”. Z jakiego powodu? Ponieważ sądzimy, że skoro potrafimy „panować” nad ogniem – pilnujemy go, kiedy jest włączony no i wyłączamy za każdym razem, gdy w ogóle nie jest potrzebny, nic nam nie zagraża. Tymczasem to wystarczy iskra, a nawet coś całkowicie innego – zapalona świeczka dla relaksu lub romantycznej atmosfery. Jakkolwiek by nie było, z ogniem nie ma żartów, dlatego właśnie dobrze jest mieć świadomość, w jakim momencie oraz gdzie następuje możliwość rozprzestrzenienia się płomieni. Aby móc to określić no i na czas zareagować, powstała tak nazywana czujka (www.afg.poznan.pl/oferta/systemy-oddymiania/28/micra-25-czujka-zasysajaca) dymowa, którą to możemy zainstalować w każdym pomieszczeniu, a która – w uzależnieniu od modelu oraz posiadanych funkcji – może po prostu „bić na alarm” lub nawet i wezwać najbliższą straż pożarną, czy włączyć po podłączany do niej system zraszania, który to coraz bardziej często jest instalowany w naszych domach poprzez właścicieli.

Takiego rodzaju czujka bywa więc jak można zauważyć idealnym rozwiązaniem, a im bardziej czuła, tym lepiej – oczywiście im bardziej czuła, mająca więcej funkcji, tym bardziej droga, lecz taki lepszy model możemy kupić już za okolicę 200 złotych.