Przemysłowe sprawy

Prywatne i państwowe tereny inwestycyjne. Sprawdź, co musisz wiedzieć?

Na początku lat dziewięćdziesiątych, Polska przeszła ogromną transformację ekonomiczną. Każdy grunt, który do niedawna był własnością państwową, mógł zostać odsprzedany za nieduże pieniądze osobom prywatnym. Nastąpił wielki rozkwit nowych firm, inwestorzy zaczęli się wzbogacać, sprowadzając do kraju niedostępne do niedawna artykuły.

Jednak we współczesnych czasach, nie jest już tak prosto otworzyć własny biznes. Jednak tym co nadal pozostało w cenie są grunty.

pomieszczenie na magazyn

Autor: Yosuke WATANABE
Źródło: http://www.flickr.com

Polska jest państwem cały czas rozwijającym się. Dlatego, co roku przypływa do nas obcy kapitał, zazwyczaj europejski. Budowane są nowe firmy, obszary ekonomiczne na peryferiach miast, a także nowe miejsca pracy. Lecz żeby taka firma mogła u nas wybudować się, niezbędne są tereny inwestycyjne, na których można stworzyć nową fabrykę.

Czy komentarze z serwisu pod tym artykułem Cię zainteresowały? Może masz ochotę cokolwiek do nich dopisać? Będzie to dla nas zapewne szalenie istotne.

Są one często własnością osób prywatnych, niekiedy rolników, którzy za sprawą sprzedaży są w mocy znacznie poszerzyć swoje zasoby finansowe. Podobnie jest w sytuacji, kiedy organizowana jest budowa nowej autostrady. Mimo iż większość ziem jest nadal państwowa, to i tak wzdłuż projektu często zdarza się, że potrzebne tereny inwestycyjne są częścią zasobu osoby prywatnej, od której trzeba ten obszar wykupić.

Kolejnym wydarzeniem które miało miejsce w latach 90-tych, było zamknięcie wielu nierentownych fabryk i kopalni. Na tych terenach, w większych miejscowościach, ostatnimi laty powstały strefy przemysłowe.

Ekscytuje Cię opisywany w tym miejscu post? Jeżeli tak, warto zobaczyć ponadto (https://www.bazalt.pl/) pozostałe ciekawe artykuły, ponieważ one także są godne zainteresowania.

Dzięki dotacji z UE, te miejsca, będące własnością miast, rozkwitły. Zaczęto budować tam filie uniwersytetów, obszerne magazyny do wynajęcia, firmy z zachodnim kapitałem zaczęły przenosić tam swoje jednostki, sprawdź również powierzchnie magazynowe. Obecnie są to swego rodzaju obszary ekonomiczne, które nie znajdują się na peryferiach a w większych dzielnicach miast.

Wrocław jest dobrym przykładem strefy przemysłowej. Odszukamy na niej laboratoria szkół wyższych, w których studenci przeprowadzają różne badania, stworzono liczne magazyny do wynajęcia, tereny biurowe. Dojazd do tego miejsca jest bardzo dogodny, istnieje nawet specjalna linia miejska,prowadzona do tego miejsca.

W takim kraju jak Polska, gdzie cały czas następuje rozwój gospodarczy i spory przypływ zachodniego kapitału, potrzebne są tereny inwestycyjne. Tak samo osoby prywatne jak i miejscowości, mogą sprzedać lub dzierżawić swoje grunty obcym korporacją. Jest to dobra sytuacja dla wszystkich, bowiem powstają kolejne miejsca pracy, właściciel gruntu dostaje zań zapłatę a inwestor rozbudowuje swoje przedsiębiorstwo.