Przemysłowe sprawy

Do jakich zastosowań można wykorzystywać niezwykle popularną stal o symbolu 13crmo?

przemysł - landszaft
W dzisiejszych czasach wszystko jest w jakiś wariant unormowane. To bardzo przyspiesza wykonywanie pojedynczych procesów wymaganych do realizacji wszelakich zadań.

Przykładowo nasze samochody są zbudowane z przeróżnych materiałów o różnych właściwościach. Inna jest stal wykorzystana do realizacji przykładowo drzwi a odmienna do, na przykład, zwrotnicy.
Idąc tym tokiem rozumowania stal o symbolu 13crmo jest wykorzystywana do rur stalowych ciśnieniowych bezszwowych. Ze stali o gatunku 13crmo wytwarza się także odmienne części armatury do montażu. Taka stal o symbolu 13crmo spotykana jest jako półfabrykat na elementy oraz komponenty m.in. dla przemysłu energetycznego. Ze stali 13crmo wytwarzane są wszelakie trójniki, kołnierze, rury bezszwowe czy też kolana. Bardzo istotne jest, żeby do konkretnych wykonań wykorzystywać stal o określonych cechach, ponieważ nie dotrzymanie tego warunku mogłoby oznaczać przykre konsekwencje w formie złamania się części sporządzonego z niewłaściwej do takiego zamysłu stali.

przemysł - landszaft
Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
nagrobek
Nieco podobne właściwości do 13crmo posiada stal o symbolu 13hmf. W przypadku takiego typu 13HMF oraz jego odpowiednikach produkowane są m.in. używane jako rury ciśnieniowe rury bezszwowe czy też rury (źródło artykułu) przegrzewacza a też rury przewodowe. Ze stali 13HMF wykonuje się m.in. tarcze oraz łopatki kierownicze, saperki turbin, części kotłów, akcesoria w instalacjach rurociągów zatem kołnierze, pojemniki ciśnieniowe, trójniki trójniki stalowe od producenta i również łączniki rur.

Prócz rur kotłowych w gatunku stali 13HMF tworzone są m.in. odkuwki oraz pręty kute. Obserwujemy zatem, że w dowolnej dziedzinie jest zastosowana różnoraka stal.