Przemysłowe sprawy

Archiwum: stop

stop

Czym jest masa bitumiczna i w jaki sposób jest pomocna w budowie dróg? Jak trzeba ją używać?

Droga w góry
Masa bitumiczna to różnorodna mieszanka kruszywa, lepiszcza oraz wypełniacza wykorzystywana do dużej liczby zadań, najczęściej natomiast w budownictwie drogowym. Proces produkcji prezentuje się tak, że gorące kruszywo przesiewa się przez sita i rozdzielamy na frakcje. Składujemy je w komorach, z nich zaś wagowo jest dozowane do mieszalnika.

Kopalnie odkrywkowe – jakie pociągają za sobą straty?

przemysł - odwzorowanie
Rozkwit branży górniczej w Polsce jest na poprawnym poziomie. Organizowane są coraz ciekawsze inwestycje, w których zasadniczą rolę odgrywa wprowadzanie postępowych technologii wydobycia oraz zwiększanie bezpieczeństwa fachowców. Dotyczy to tak samo kopalni podziemnych, jak i odkrywkowych. Warto natomiast zaobserwować, że stworzenie nowego miejsca wydobycia niesie za sobą dużo strat, jakie bezpośrednio dotykają mieszkańców lokalnych terenów. Nie zadziwia zatem fakt, że każdej organizowanej inwestycji towarzyszy fala buntów, które szczególnie tyczą się ochrony otoczenia. Relewantnym tematem jest zawarcie porozumienia między obiema stronami, albowiem często okazuje się, że opcja otwarcia kopalni przynosi jednak jakieś zyski. Należałoby natomiast pamiętać, że składa się na to wiele czynników, jak na przykład zwłaszcza jej lokalizacja.

Prefabrykaty utworzone z betonu – zwyczajny beton nie wyłącznie do budowy

KOŁO
Prefabrykaty wykonane z betonu kojarzą się w zasadzie z budowlanką, jednak gotowe elementy z betonu coraz to częściej stosuje się także przy budowie dróg, płotów czy nawet przy wykańczaniu publicznej przestrzeni.
Przeważnie po prefabrykaty betonowe sięga się w wypadku inwestycji budowlanych, przy czym dotyczy to zarówno budownictwa lokalowego, jak też komercyjnego.