Przemysłowe sprawy

Budowa budynku od pomysłu do realizacji

Zwykle w życiu prędzej czy później przychodzi taki czas w jakim zapada decyzja o wybudowaniu budynku lub względnie zakupie mieszkanka.
zakładam, iż już jesteście zdecydowani na budowę, a wręcz więcej, posiadacie oszczędności albo stoczyliście batalię z którymś bankiem o otrzymanie kredytu.

Co teraz? W największym stopniu pożądana przez wszystkich odpowiedź to najzwyczajniej kupujemy cegły, pręty – wypróbuj pręty zbrojeniowe- http://www.aner.com.pl/prod/prety-i-siatki-zbrojeniowe – zbrojeniowe, wszelkie inne materiały oraz budujemy! Niestety, tak prosto nie jest, czeka nas przedtem zorganizowanie wszelkich formalności. Fundamentalną rzeczą jaką trzeba wykonać jest zdefiniowanie czy a także jaki budynek można zbudować na swej działce. Niezbędne jest więc sprawdzenie, czy dla określonego terenu został opracowany miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Dzięki niemu można dowiedzieć się wielu ważkich rzeczy, dla przykładu czy działka znajduje się na obszarze przeznaczonym do zabudowy (zabudowy samochodów pożarniczych) oraz jakie kryteria powinien spełnić nowy domek. Wyznaczona może być przykładowo jego wysokość, liczba kondygnacji, a nawet takie sprawy jak kąt nachylenia i typ pokrycia dachu.

kształt

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku projektu posiadamy do wyboru 2 opcje: zlecenie jego indywidualnego opracowania (opcja droższa) względnie Kupno gotowego projektu (alternatywa tańsza).

W owej drugiej sytuacji konieczne będzie zaadaptowanie projektu do lokalnych warunków a także opracowanie wspomnianego już przedtem planu zagospodarowania parceli, jaki musi zostać wykonany przez projektanta posiadającego odpowiednie upoważnienia. Obydwa rozwiązania posiadają swe plusy oraz minusy, dlatego przed podjęciem decyzji musimy chwilę się zastanowić jak też odpowiedzieć na pytania, jakiego rodzaju mamy priorytety.