Przemysłowe sprawy

Archiwum: korozja

korozja

Którą opłaca się wybrać metodę ocynkowania? Na jakie rzeczy zwracać uwagę? Jakiego typu kwestie są najbardziej istotne?

ocynkowane przedmioty
Jaka jest różnica między cynkowaniem ogniowym a cynkowaniem galwanicznym? Jeden, jak i drugi to ważne procesy, które służą do wielu zadań, a różnica pomiędzy nimi całkiem duża. Podstawowe różnice wynikają z właściwości, które z kolei biorą się z przebiegu konkretnych procesów technologicznych. O co w tym naprawdę chodzi?

Popularność stali nierdzewnych

śruby nierdzewne
Trudno nie spostrzec, iż stale nierdzewne mają już od pewnego okresu kluczową pozycję, jako materiał do wytwarzania sprzętów w przemyśle spożywczym jak też dekoracyjnym. Materiał tenże, chociaż drogi w połączeniu ze stalą konstrukcyjną przeważa, a to na skutek trwałości na korozję. Stale owe przez cały czas zachowują satynową albo wypolerowaną powierzchnię niezależnie od warunków pogodowych, kontaktu z wysoce żrącymi detergentami.

Smary przemysłowe- zapewnienie skutecznego działania urządzeń przez długi czas

Smar przemysłowy
podczas rozwoju technologii, a właściwie już od momentu rewolucji przemysłowej, na całym świecie zaczęto korzystać z mnóstwa rodzajów maszyn ułatwiających pracę człowiekowi. Każda z nich składa się z imponującej liczby |elementów oraz części, a szczególną uwagę powinniśmy zwrócić w tym wypadku na części ruchome, czyli te zginające się, obracające się, ślizgające się jak również wiele innych. Do właściwej ich eksploatacji potrzebny jest smar przemysłowy.