Przemysłowe sprawy

Którą opłaca się wybrać metodę ocynkowania? Na jakie rzeczy zwracać uwagę? Jakiego typu kwestie są najbardziej istotne?

Jaka istnieje różnica między cynkowaniem ogniowym a cynkowaniem galwanicznym? Jeden, jak i drugi to bardzo przydatne procesy, które pomagają przy bardzo dużej ilości zadań, a różnica pomiędzy nimi dosyć spora. Największe zbieżności pochodzą z właściwości, jakie z kolei wynikają z przebiegu konkretnych procesów technologicznych. O co tak dokładnie chodzi?

cynkowanie ogrodzeń

Autor: Legi
Źródło: Legi
Ocynk ogniowy odbywa się przez zanurzenie przygotowanego do tego procesu przedmiotu w rozgrzany do temperatury ciekłej cynk. Dzięki temu wytwarza się grubsza warstwa cynku – z zewnętrznej strony, ale również wewnątrz przedmiotu. Tego rodzaju wyrób ocynkowany ogniowo charakteryzuje się bardzo dobrym zabezpieczeniem przed korozją. zytaj więcej w tym temacie. Jednak dużym minusem takiej techniki są natomiast zgrubienia oraz nadlewy, jakie mogą wynikać ze zbyt szybkiego chłodzenia oraz zastygania cynku na wierzchu takiego przedmiotu. Mogą być nawet dostrzegalne pod naniesioną farbą. Przedmioty cynkowane galwaniczne charakteryzują się dosyć gładką, jednolitą oraz cienką warstwą cynku.

Warstwa naniesiona sposobem galwanicznym nie posiada nadlewów i zgrubień, a to powoduje, iż produkty ocynkowane galwanicznie wyglądają całkiem ładnie pod powłoką farby proszkowej. Warstwa cynku galwanicznego jest znacznie cieńsza niż powłoka, którą możemy uzyskać poprzez cynkowanie pierwszego typu, dzięki czemu otrzymane zabezpieczenie chroniące przed korozją jest nie aż tak trwałe. Następnym minusem tej metody jest tak zwany efekt klatki Faradaya, jaki ma wpływ na niedocynkowanie przedmiotów w miejscach ciężko dostępnych.

Opracowaliśmy dla Ciebie następne przyciągające wiadomości na frapujący Cię dział. Przejdź do kolejnego artykułu i czytaj wpis żywice na formy do termoformowania.

Tym bardziej odnosi się to do wewnętrznych zakamarków wyrobu.

Podsumowując, biorąc pod uwagę dwie przedstawione metody na naszą uwagę w znacznym stopniu zasługuje ocynkowanie ogniowe, bo charakteryzuje się dużą trwałością jak również artykuły są odporne na korozję, a co ważne przecież – produkt może służyć nam bardzo długo. W takim wypadku rzeczywiście mamy z niego pożytek. Wiedzmy więc o tym wybierając taką metodę.

Zobacz następne podobne bardzo przydatne źródło informacji na objaśniany problem – kliknij tu oraz przeczytaj więcej w serwisie formy elastyczne.

Nawet w przypadku gdy najróżniejsi fachowcy będą nas namawiać na cynkowanie galwaniczne, to pamiętajmy, iż lepszy jest ocynk ogniowy. Jest to potwierdzone w różnych dziedzinach, przez różne osoby, potwierdzą to więc specjaliści, jak i zwykli laicy.