Przemysłowe sprawy

Jak odkurzać wielkie powierzchnie

Konserwacje ogromnych powierzchni zawsze daje dużo kłopotów. Popatrzmy na przykład na hotel. Wiele pomieszczeń, labirynt korytarzy, wielkie sale restauracyjne. Odkurzanie takiego metrażu potrzebuje pracy rozbudowanego personelu, który powinien być ciągle do dyspozycji. Oprócz tego trzeba zakupić sporo urządzeń – przynajmniej dziesięć markowych odkurzaczy. Urządzenia czasem się psują, więc koszty się zwiększają. Rachunki za energię elektryczną potrafią przyprawić o ból głowy każdego. Jakie jest zatem lepsze rozwiązanie? Odpowiedź jest łatwa: odkurzacze centralne.

taras

Autor: Lange Łukaszuk
Źródło: Lange Łukaszuk

Centralny odkurzacz instaluje się zwykle w dolnych rejonach przybytku. Jest to centrum całego systemu, miejsce, do którego wciągane są wszystkie brudy. Kolejną częścią całości są rury, które należy zainstalować w ściany i podłogi wszystkich pomieszczeń. Ich zadaniem jest dostarczanie brudu do wielkiego zasobnika w piwnicy. Ostatnim segmentem są punkty ssące, które wciągają kurz i brud z całego obszaru.

odkurzacz przemysłowy

Autor: Starmix
Źródło: Starmix

Decydując się odkurzacze centralne, trzeba zatrudnić specjalistów, którzy dobrze zamontują ogół skomplikowanej maszynerii w pokojach. Szczególnie kluczowe jest umiejętnie rozlokowanie punktów ssących, tak, aby potrafiły wciągać brud z całego pomieszczenia.

Olbrzymim atutem, jaki ma sprzęt do centralnego odkurzania, jest technologia, która usprawnia wydmuchiwanie zanieczyszczonego powietrza poza pokój. To czyni, że nieuchwytne chmury kurzu i szkodliwe alergeny (to szczególnie ważne dla gości hotelu, którzy cierpią na wszelkie alergie) są wydalane z pokoju. W przypadku zwykłych odkurzaczu duża część zużytego powietrza wędruje z powrotem do pomieszczenia.

odkurzacz centralny

Inną sporą zaletą jest wygoda eksploatacji. Przede wszystkim, odkurzacze centralne są proste w obsłudze i nie potrzebują ciągłej konserwacji, jak zwykłe odkurzacze. Po drugie, ich siła ssąca nie maleje podczas lat użytku.

Nie czekaj – jeżeli podoba Ci się ten opis, to do zobaczenia mamy również inne wątki na stronie, która jest pod wskazanym linkiem.

Tertio, o ile zainstalujemy centralny odkurzacz na przykład w podziemiach, posiadamy gwarancję, że dźwięk jego funkcjonowania nie będzie nikomu wadził.

Pozostaje tylko wpisać w wyszukiwarce na przykład „odkurzacze centralne we Wrocławiu”, wybrać model i sprawdź jego zalety.