Przemysłowe sprawy

Ciągnik rolniczy potrzebuje specjalnego traktowania

Ciągnik rolniczy jest głównym sprzętem w każdym gospodarstwie rolnym. W sezonie ciągniki są intensywnie wykorzystywane, używa się ich w niezwykle trudnych warunkach, dlatego, żeby mogły długo służyć i były bezusterkowe, należy o nie odpowiednio zadbać.

ciągnik

Autor: Aaron Volkening
Źródło: http://www.flickr.com
Centralną częścią ciągnika rolniczego, narażoną na największą liczbę możliwych usterek, jest układ hydrauliczny. Ciągnik działa nierzadko w wyjątkowo wysokiej temperaturze, z ogromnym obciążeniem i w środowisku, pełnym unoszącego się pyłu. W związku z tym, należy używać specjalistyczny olej (link) do ciągnika, który nie tylko osłoni sprzęt przed przegrzaniem, lecz również opóźni proces ścierania się poszczególnych podzespołów.

Zasoby oleju w zbiorniku trzeba skontrolować przed każdym wyjazdem w pole. Należy też sprawdzić ilość paliwa, napięcie pasków klinowych, kondycję akumulatora, przeczyścić chłodnicę. Sprawdzając te wszystkie rzeczy, gwarantujemy sobie spokojną i bezpieczną pracę na orce, bez niemiłych niespodzianek, a zarazem dbamy o to, by urządzenie nie zużyło się zbyt szybko.

Olej do ciągnika to nie tylko olej hydrauliczny. Trzeba nabyć także profesjonalne oleje przekładniowe i oleje smarujące do silnika. Oleje trzeba wybrać prawidłowo do sezonu, albo zdecydować się na olej wielosezonowy. Nie zapominajmy, że o sprzęty rolnicze należy dbać nie tylko w

rolnictwo

Autor: Pieter van Marion
Źródło: http://www.flickr.com

okresie wzmożonej ich eksploatacji, lecz również w okresie, w którym ciągnik oczekuje na nadejście nowego sezonu.

Stojący sprzęt, narażony na działanie niskich temperatur i wody, jest podatny na wszelkiego typu usterki – rozpoczęcie kolejnego sezonu od odkrycia, że niezbędny do pracy ciągnik nie działa, może wywołać spore opóźnienia w wykonywaniu prac oraz ogromne straty finansowe.

Jeżeli sądzisz, że ten tekst jest godny zainteresowania, to co powiesz, gdy poznasz więcej informacji z tego źródła?. Po prostu kliknij tu i sprawdź.

Zapewnieniem długiej żywotności maszyny jest regularna wymiana filtrów, ponieważ olej narażony jest na zabrudzenia, spowodowane piachem, wodą i różnego typu farfoclami. Należy też prawidłowo oczyścić maszynę z grudek ziemi, ponieważ ziemia działa korozyjnie. Części mechanizmu ciągnika ochronimy przed rdzą i awariami, stosując dobre oleje i smary.