Przemysłowe sprawy

Z czym łączy się praca jako operator żurawia?

Ekscytującą pracą może być praca na dużych wysokościach. Osoby, którzy mają okazję jej doświadczyć są osobami zatrudnionymi przy budowie. Jednak realną wysokość mogą dopiero poczuć obsługując żurawie wieżowe.

Z czym się łączy praca jako operator żurawia

Żuraw wieżowy to maszyna będąca obecnie największą maszyną roboczą. Wyróżniamy różne rodzaje tych urządzeń – są one np. stacjonarne, czyli budowane w konkretnym punkcie. Takim punktem ustawienia dźwigu może być np. szczytowa kondygacja stawianego obiektu. Żurawie wieżowe są wykorzystywane przy stawianiu wieżowców, jednak to nie jedyna misja do jakiej są używane. Znajdują użytek w dziedzinach takich jak: leśnictwo, przemysł – arapneumatik.pl/k-11-zawory-kulowe – kolejowy, etc. Żurawie wieżowe na stałe zadomowiły się w krajobrazie Gdańska, gdzie używane są przy budowie statków. W Polsce maszyny te mają długość mniej więcej od 30 do 50 m. Dlatego rozważając pracę na żurawiu trzeba mieć przekonanie o braku lęku wysokości. Praca ta wiąże się ze sporą odpowiedzialnością, żuraw jest zdolny do unoszenia ciężaru nawet do 80 000kg! Źródło:

Jeżeli martwi Cię powtarzalność przeprowadzanych na dźwigu operacji – nic bardziej mylnego. Zobacz oczami wyobraźni jak jednego dnia pomagasz przy stawianiu wieżowca, a kolejnego jest to np. most. Praca ta z pewnością wymaga ogromnego skupienia.

dźwig na placu budowy

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com

Pod żadnym pozorem nie należy łamać reguł BHP, ponieważ może zakończyć się to wypadkiem. Płaca na tym stanowisku wbrew przekonaniu nie są zbyt wysokie, jednak wciąż nie prezentują się najgorzej. Szczególnie w przypadku gdybyś chciał wyjechać za granicę.

W jaki sposób zdobyć uprawnienia do obsługi dźwigów wieżowych

Drogą do uzyskania potrzebnych uprawnień jest zrobienie specjalnego szkolenia. By móc zrobić kurs należy mieć skończony 18 rok życia. Dodatkowo wymagane jest przynajmniej wykształcenie podstawowe. Następnym wymaganiem jest brak przeszkód zdrowotnych, potwierdzony przez odpowiedniego lekarza. Kurs nie jest najtańsze, ale prędko zwraca się po dostaniu zatrudnienia. Szkolenie zawiera w sobie kilkadziesiąt godzin lekcji w praktyce i teorii. Na koniec kursu czeka Cię sprawdzian państwowy, który nadzoruje komisja UDT. Tak pzygotowany możesz rozpocząć niezwykle interesującą pracę jako operator. Już dzisiaj znajdź ośrodek szkoleniowy i zgłoś się na szkolenie!