Przemysłowe sprawy

Wystarczająca ilość słów o silosach do zboża

Silosy do kukurydzy to przede wszystkim maszyny, które posiadają różnego rodzaju odsłony i mogą występować pod różnorodnymi postaciami, przedstawiając jednocześnie odmienne właściwości, a także i wygląd.

silosy lejowe

Autor: Maciej K
Źródło: http://www.flickr.com
Należy zapoznać się z nimi, aby choćby w przyszłości posiadać wiedzę na ich temat. W szczególności bardzo ważna jest ona dla grup zajmujących się rynkiem rolnym.
Szczególnie popularne są silosy lejowe, których dno zostało zaprojektowane na kształt stożka (więcejo tym- czytaj w serwisie) (silos olejowy). To dokładnie od niego pochodzi ich nazwa – podstawa bowiem pozwala na rozłożenie się zboża równomiernie po całej powierzchni. Silosy te charakteryzują się przede wszystkim nader solidną konstelacją, a także mogą posłużyć przez wiele lat bez żadnych problemów. firmy produkujące silosy tworzą je z najwyższą precyzją oraz skupieniem, tak, by spełniały wszystkie normy bezpieczeństwa (poznaj ofertę
systemów przeciwpożarowych mercor) ze względu na osoby obsługujące je, a ich właściciele byli w pełni usatysfakcjonowani. Silosy lejowe są bardzo solidne, a ponadto można je z łatwością opróżnić w razie potrzeby. Można wyróżnić silosy do zboża, gdzie można bez problemu magazynować ziarno i nasiona, a także silosy paszowe, przeznaczone m.in. do przechowywania zbożowego śruta dla zwierząt.
silosy płaskodenne

Autor: Aqua Mechanical
Źródło: http://www.flickr.com
Popularne są również silosy płaskodenne, których przeznaczeniem jest magazynowanie przez długi czas zboża, kukurydzy itp. (sprawdź przygotowaną ofertę na ). Zbiorniki – w odróżnieniu od silosów lejowych – ich dach został zaprojektowany na kształt stożka.

Można je montować zarówno indywidualnie, jak też i razem z bateriami silosów, które razem tworzą magazynową bazę. Ich powierzchnia może pomieścić nawet kilkadziesiąt ton zboża. Charakteryzują się również świetnym systemem aktywnej wentylacji.