Przemysłowe sprawy

W jaki sposób najefektywniej konserwować pojazd

Z mikrofibry wyrabia się dzisiaj wiele produktów, od rajstop i bielizny, po dywaniki łazienkowe. Na rynku pojawiła się również pełna paleta ścierek, gałganków, czyścików w różnorodnych kolorach i fakturach. Przeminęły epoki, kiedy do pucowania wozów używało się starej bielizny z bawełny, lub pieluszki tetrowej. Mamy o wiele większy wybór, a efektywność ręczników najnowszej generacji, jest o wiele wyższa.

myjnia

Autor: EveryCarListed P
Źródło: http://www.flickr.com
Mikrowłókno jest nadzwyczaj chłonne, umie wchłonąć siedmiokrotnie więcej wody, niż ono waży, a przy tym nadzwyczaj prędko schnie. To typ towaru z niewiarygodnie cienkich przędz poliestrowych i poliamidowych.

Ścierka z mikrofibry (zob. ) nie zostawia na wymazywanej, lub polerowanej powierzchni ani smug ani kłaczków, jak inne ścierki. Mięciutka szmatka nie zostawia także mikroskopijnych, niezauważalnych gołym okiem zarysowań, nawet na najdelikatniejszych powierzchniach. To ogromnie kluczowa cecha przy myciu szyb i nadwozi naszych czterokołowców. Doskonale nadaje się nie tylko do pucowania nadwozi i szyb, ale również do mycia kokpitów w środku samochodu.

Ściereczkę z mikrofibry powinno się zdobyć, pamiętając jednakże, aby nie oszczędzać tu nadto, bowiem to artykuł i tak niezbyt kosztowny a niezwykle mocny. Jest możliwość kupić komplety ściereczek z mikrofibry, jakie zawierają szmatki o wielorakim stopniu miękkości i chłonności, przeznaczone do przeróżnych powierzchni (źródło informacji).

Nie czekaj – tylko wejdź na oryginalny serwis (http://odlew.com.pl/materialy-na-formy/zywice-epoksydowe), z którego dowiesz się mnóstwa interesujących danych w odniesieniu do przedstawianego zagadnienia.

I choć ten kolorowy kawałek tkaniny nie oczyści za nas samochodu, trochę nam tę czynność uprości i nadgoni.

Wiele powierzchni czyścimy bez potrzeby stosowania detergentów ani żadnych odrębnych specyfików chemicznych. Wystarcza ciepła woda. Ręczników z mikrofibry można ponadto używać i na mokro i na sucho, w zależności od sprzątanej przestrzeni.

Żeby odpowiednio zadbać o nasze auto, pora rozstać się się z gąbką, która w chropowatych kącikach chowa ziarenka piasku, skutkujące swoiste krągłe zarysowania.

Podobnie zajmujące publikacje dotyczące omawianej tematyki przeczytasz tutaj – sprawdź więcej w tym artykule. Zbadasz taką sprawę od innej strony.

Zamiast niej odpowiedniej ulokować kilkadziesiąt złotych w ręcznik z mikrofibry i prać go w pralce, po każdym myciu. Wtenczas mamy pełne przekonanie, że dobrze dbamy o własny pojazd.