Przemysłowe sprawy

Normy odnośnie żywności – czyli od pola po talerz w oparciu o wymagane certyfikaty

Masa zróżnicowanych produktów spożywczych osiągnęła aktualnie pułap nie do wyobrażenia w ubiegłych latach. Sklepowe regały w każdym sklepie uginają się od produktów spożywczych, których rodzajów każdego roku ciągle przybywa.

Produkowanie w tak sporej ilości łączy się z ryzykiem uszkodzeń artykułów w trakcie procesu jednakowo produkcji jak i transportu.
Dlatego firmy, sklepy oraz dostawcy zobligowani są w swoich działaniach uwzględniać ogólnie obowiązujące normy i standardy jakościowe. Kiedy produkt posiada konkretny certyfikat to daje on wtedy konsumentowi pewność, że wybrał on żywność przebadaną oraz bezpieczną. Certyfikat iso 22000 zalicza się do najbardziej powszechnych, by go zdobyć firmy muszą spełnić szereg ustanowionych na „sztywno” warunków, o których dowiesz się tu: tuv.com/pl/poland/uslugi/systemy_zarzdzania/zywnosc_pasze_zwierzece/iso_22000_pl/iso-22000.htmlNormy w obchodzeniu się z artykułami żywnościowymi ciągle ewoluują – certyfikat iso 22000 to zaledwie jeden z licznych potwierdzeń jakości, które jest w stanie zyskać zarówno firma jak i sam artykuł. Im liczniejsza liczba certyfikatów jakościowych tym znaczniejsze zaufanie nabywców w stosunku do samego produktu jak i brandu.
Zipp - koszyki bawełniani-filcowe na pieczywo

Autor: Auerhahn
Źródło: Auerhahn
By zdobyć konkretny certyfikat trzeba zgłosić się do profesjonalnej placówki certyfikującej i przeprowadzić audyt. Jego punktem wyjścia są badania wizualne – czyli naoczne zapoznania się inspektora z procesami produkcji, transportu oraz magazynowania produktów.

Jeżeli badania wizualne potwierdzą wywiązywanie się z norm formalnych, takich jak te opisane pod tym adresem: -> kliknij to przedsiębiorstwo może zacząć dodawać informacje o posiadaniu przez konkretny artykuł certyfikatem gwarantującym najwyższą jakość oraz bezpieczeństwo – jak iso 22000.