Przemysłowe sprawy

Czerp z systemu HACCP we własnej firmie

W dzisiejszych czasach w naszym państwie, musimy dostosowywać się do trendów stosowanych w poszczególnych częściach Unii, w końcu jesteśmy jej częścią. Z tego powodu następuje systematyczna transformacja praw w konkretnych rewirach, prowadząca do ujednolicenia.

Sytuacja ta dotyczy przede wszystkim biznesów, zajmujących się sprzedażą a także wytwórstwem żywności.
samochód
Autor: Graham C99
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jesteś kierownikiem fabryki pasztetów, wdrażanie systemu HACCP musisz rozpocząć jak najprędzej. System ten jest szalenie istotny, jeśli zależy ci na troszczeniu się o jakość oferowanych produktów. Skrót ten pochodzi z języka angielskiego, dotyczy on monitorowaniu skrajnych punktów, po przekroczeniu których mogą wystąpić niechciane czynniki. Wdrażanie systemu HACCP (www.tuv.com/pl/poland/uslugi/systemy_zarzdzania/zywnosc_pasze_zwierzece/haccp_pl/haccp.html) należy rozpocząć od sprawdzenia stanu sanitarnego naszego zakładu oraz jego otoczenia. Następnie trzeba dostosować wielkość a także usytuowanie powierzchni, w których ma miejsce produkcja. Należy zorganizować serię szkoleń dla pracowników.
W tym celu pomocny będzie audytor wewnętrzny HACCP, persona ta, jest rozeznana w systemie, w fachowy sposób nauczy naszych podwładnych, w jaki sposób niwelować zagrożenie w miejscu pracy. Jeden taki kurs nie jest wystarczający, jeżeli chcemy otrzymać certyfikat, muszą być one organizowane cyklicznie. Dodatkowo, audytor (zobacz ofertę) wewnętrzny HACCP będzie organizować niezapowiedziane inspekcje, w czasie których będzie sprawdzać, czy poszczególni kursanci realizują założenia obowiązującego systemu. Nie musisz całego procesu finalizować z własnej kieszeni. Bowiem sporo funduszów pochodzących z UE skierowanych jest na ów cel.

HACCP to innowacyjny system, od dekad funkcjonujący w USA, współcześnie wdrażany na terenie UE. Dzięki temu będziesz w stanie zmniejszyć do minimum poszczególne ryzyko w twoim miejscu pracy, zajmującym się wytwarzaniem żywności.