Przemysłowe sprawy

Jak wielkie znaczenie ma zbieranie wody deszczowej ścieków?

Przepompownia ścieków
Żeby zdobyć nadmiar wody z deszczu, warto zagospodarować teren dookoła okapu domu i przechwycić kontrolę nad deszczówką. Zamieszkując we własnym domu spożywamy wiele wody. Znaczną jej ilość mamy możliwość jednak zaoszczędzić, używając wodę deszczową. Nie tylko nic nas nie kosztuje, lecz jest lepsza dla ogrodowej flory, niż woda z kurka.

przykład oczyszcalni ścieków
Autor: SuSanA Secretariat
Źródło: http://www.flickr.com

Zbieranie deszczówki do celów gospodarczych może następować z jakichkolwiek rodzajów dachu. W sprzedaży jest obszerny wybór zasobników podziemnych i naziemnych o przeróżnej kubaturze i w różnorodnych odmianach, a także gotowe rozstrzygnięcia systemowe do zbierania i spożytkowania wody deszczowej.
Obszerny, podziemny zasobnik na deszczówkę da się obsługiwać jedynie za pomocą pompy, lecz wodę z niego możemy zastosować nie tylko do nawadniania, ale także do prania. Jeżeli woda deszczowa z tego zasobnika ma być użytkowana w szerszym zakresie, instalacja powinna być wyekwipowana w filtry zapewniające jej dobrą jakość. Zbieranie deszczówki jest znakomitym wyjściem na oszczędność wody. Wykorzystując ją w gospodarstwie domowym, jest możliwość oszczędzić nawet do 50% wody pitnej. Więcej w temacie: kliknij.
Przepompownie ścieków to kompletne urządzenia zbiornikowo-tłoczne wyposażone w instalację i armaturę hydrauliczną, także system sterowania ich pracą. Zastosowaniem przepompowni jest przesyłka ścieków przemysłowych, miejskich, wód drenażowych i pozostałych na większe odległości, albo na wyższy poziom. Na ogół zanieczyszczenia pochodzące z jednego, lub kilku gospodarstw spływają bezpośrednio do pojemnika przepompowni (link), a stamtąd przy użyciu pomp zatapialnych tłoczone są dobranym obwodem do studni zbiorczej na centralnym kolektorze kanalizacyjnym, bądź bezpośrednio do oczyszczalni ścieków.
Przejmij kontrolę nad deszczówką
Autor: Gardena
Źródło: Gardena

Przepompownie ścieków umożliwia skanalizowanie domostw oddalonych od kolektorów kanalizacji, eliminując niezbędność robienia głębokich rowów pod instalacje, także ułatwiają realizację kanalizacji w obszarze pagórkowatym. Pozwalają na skanalizowanie obiektów zagłębionych, również pompowanie surowych ścieków przy użyciu pomp z wirnikiem o swobodnym transferze, lub z rozdrabniaczem.