Przemysłowe sprawy

Dobrej jakości części wymienne maszyny rolniczej

Wymagania jakościowe każdego typu sprzętu są ogromne. Dla narzędzi i części zamiennych istotne jest zastosowanie wytrzymałych towarów.

lemiesze
Stal znamionuje ją wysoka wytrzymałość na niszczenie ścierne, możność obróbki skrawaniem specjalistycznymi narzędziami, spawalność, duże właściwości mechaniczne i odporność na obciążenia udarowe. Naturalnie z takiej stali wyrabiane są jakiegokolwiek typu łyżki, czy lemiesze, jakie powinny znamionować się wielką wytrzymałością na pęknięcia.
Pług jest jedną z podstawowych maszyn w gospodarstwie, a zarazem jedną z tych, w których cykliczna wymiana części jest nieunikniona. Niestety, pługi (skorzystaj z promocji na pług śnieżny -> https://pojemniki-metalowe.com/szufle-mechaniczne-plugi-lyzki-hydrauliczne/) należą do tych urządzeń, w jakich zniszczenie części roboczych postępuje całkiem prędko, a ich kompleksowa wymiana może wiele kosztować. Na szczęście niezbędność wymiany starych dłut, lemieszy, lub zawór pod manometr odkładnic nie uwidacznia się nagle, dlatego każdy zaradny rolnik ma czas na to, żeby zawczasu nabyć niezbędne części. Długość eksploatacji zależy od budowy lemiesza. Jeśli ma wymienialne dłuto, które co prawda samo niszczy się dość prędko, jednak o wiele wydłuża trwałość lemiesza.
Na glebach piaszczystych zniszczenie dłut i lemieszy jest najszybsze, o wiele wolniej niszczą się one na glebach gliniastych, czy ilastych. Jednak nawet przy tej samej glebie zużycie może być kilkukrotnie szybsze w zależności od wilgoci.

Oryginalne lemiesze winny mieć odlane, albo wykute logo firmy z oznakowaniami zezwalającymi ustalić do którego modelu pasują. Przy kupnie zamienników jest ryzyko, że nie będą nazbyt trwałe, bądź nie będzie można ich zainstalować.