Przemysłowe sprawy

Zawody poszukiwane na słupskim rynku pracy

uczniowie podczas pracy w grupie
Słupsk zajmuje wysokie miejsce na liście wyjątkowo energicznie rozwijających się miast Polski północnej. Stały napływ nowych inwestycji, rosnący przemysł turystyczny a przy tym spore zainteresowanie deweloperów i centrów handlowych lokalnym rynkiem nieruchomości miały wpływ na obniżenie bezrobocia.

W bieżącym roku Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku ma w planach przeznaczyć prawie 16 milionów zł na wsparcie szkoleniowo-doradcze i finansowe dla osób bez zatrudnienia. Powiatowy Urząd Pracy wprowadza rozmaite formy wsparcia dla osób, które widnieją w rejestrze jako bezrobotne. Są to między innymi kwalifikacyjne kursy zawodowe lub staże, które są atrakcyjnym pomysłem opierającym się na zdobywaniu doświadczenia zawodowego. Dalsza cześć Poza tym, pracodawca
oferty pracy
Autor: Roy Mohan Shearer
Źródło: http://www.flickr.com

w chwili, gdy chce zatrudnić pracownika często swoje pierwsze kroki kieruje do osoby, którą wcześniej miał okazję poznać.O stażystów starają się zarówno instytucje państwowe jak i firmy prywatne.

Zaciekawił Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to zobacz ten użyteczny link (http://www.installgroup.pl/). Zgłębisz w nim materiały, które okażą się dla Ciebie wartościowe.

W zeszłym roku osoby zarejestrowane w PUP odbyły staże między innymi w hotelach, szkołach, urzędzie miasta czy firmach budowlanych.W okresie odbywania stażu urząd wypłaca stażyście stypendium w kwocie około 120 % zasiłku dla bezrobotnych. Urząd pracy zapewnia także dofinansowania na rozpoczęcie działalności. Ciąg dalszy

Na dosyć szybki angaż mogą liczyć doświadczeni technicy wszelakich specjalności – budowlańcy, mechanicy, elektrycy oraz energetycy. Cały czas mile widzianą grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Tzw „sprzedawców terenowych” poszukują właściwie wszelkie branże, od farmaceutycznej, poprzez przemysł (afg.poznan.pl/oferta/systemy-wentylacji-ppoz—nowosc/10) czy finanse. Profesja ta ma cały czas wzięcie i zapowiada się, iż stan ten będzie się utrzymywał. Trudności ze znalezieniem etatu nie powinni mieć również kierowcy. Rozwijająca skrzydła krajowa gospodarka opiera się w dużej mierze na eksporcie, co definiuje rosnące zamówienia w branży transportowej. Kolejną dziedziną jest informatyka, która ani na moment nie zatrzymuje się w miejscu.
Jeśli pragniemy zaznajomić się z większą ilością informacji które mówią o pracy w Słupsku użyjmy okna na świat – wpisując w internecie frazę: oferty pracy Słupsk, a istnieje niemałe prawdopodobieństwo, iż odnajdziemy tą drogą przyszłe miejsce pracy.
Autor