Przemysłowe sprawy

Zakładanie trawnika

Trawnik jest nieodłącznym elementem każdego z parków. W prywatnych ogrodach nierzadko zajmuje przeważającą część przestrzeni, dlatego powinien być ładny, by godnie reprezentować naszą parcelę.
Jest parę głównych zasad, o których musimy pamiętać przy pielęgnacji murawy.

stalowy klucz francuski

Autor: Phil Gradwell
Źródło: http://www.flickr.com

miejsca

Autor: Maik Meid
Źródło: http://www.flickr.com
nawóz substral

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac, musimy wybrać należytą mieszaninę traw. Do przydomowych ogródków, zależnie od potrzeb właściciela, stosowne będą mieszaniny: rekreacyjne, trawa sportowa, natomiast dla ogrodów wiejskich, mieszaniny łąkowo-kwiatowe. Mając już wybrany odpowiedni rodzaj murawy, przystępujemy do robót ziemnych. Zaczynamy od wyrównania gleby. Nawierzchnie trawiaste zdecydowanie najlepiej prezentują się na równych terenach. Jeśli na podłożu naszej działki częstokroć zalega woda po dużych deszczach, powinno się zainwestować w układ drenarski. Kolejną czynnością będzie przekopanie gleby, by rośliny miały dobry dostęp do wody i powietrza. Na niewielkich obszarach prace owe przeprowadzamy ręcznie, na większych powinno się wyposażyć się w glebogryzarkę lub zatrudnić kogoś do pomocy. W taki sposób przygotowana gleba nastręcza teraz oczyszczenia z niepożądanych rzeczy kamieni i zielsk. Stosowną czynnością jest także polepszenie składu gleby, miedzy innymi przez dodanie warstwy torfu. Tak przygotowana ziemia jest dobrą bazą pod śliczny trawniczek – .
Teraz trzeba zastanowić się nad sposobem zakładania trawnika.

Zachęcamy Cię do przejrzenia kolejnego wpisu na zbliżony temat – tam wyszukasz ekstra treści. Więc idź do serwisu opakowania antystatyczne i ciesz się do woli.

Jeśli nie oczekujemy błyskawicznych skutków, możemy zdecydować się na siew nasionek. Najlepszym terminem siewu jest kwiecień i wrzesień. Gleba musi być zwilgotniała – trawa sportowa.

Przed siewem trzeba dodatkowo zmiażdżyć grudki ziemi na niewielkiej głębokości. Nasionka siać można ręcznie, prósząc ziarenka bezpośrednio na glebę. Aby nasza trawa zachwycała, nie zapominajmy o nawożeniu. Przeprowadzamy je 4 razy w sezonie.optymalna witryna (czytaj tutaj)Możesz spożytkować nawóz Substral.