Przemysłowe sprawy

W jakich gałęziach przemysłu jest wykorzystywana guma, gdzie stosuje się odbojniki.

Guma jest bardzo ważnym surowcem, wykorzystywanym w dużej ilości gałęzi przemysłu. Można wręcz powiedzieć, że bez niej nie istniałaby nowoczesna motoryzacja, a także mnóstwo urządzeń i maszyn, które wykorzystują najróżniejsze elementy z gumy.

lemiesz

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Prawie wszystkim z nas guma w pierwszej kolejności kojarzyć się będzie z oponami samochodowymi, i rzeczywiście jest to jej niezwykle istotne zastosowanie, chociaż nie jedyne. Z gumy robi się również najróżniejsze uszczelki, ponieważ dzięki dużej elastyczności i odporności na działanie różnych czynników doskonale się sprawdza w takiej roli. Najróżniejszych zastosowań gumy naprawdę jest dużo, niekiedy nawet się nie ma świadomości, że w jakiejś maszynie się ona znajduje. Często jest też wykorzystywana do amortyzacji i tłumienia różnych elementów.
samochód prosto z wypożyczalni

Autor: Joe Hunt
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z takich elementów, które służą do ochrony przed przypadkowymi uderzeniami i zrobionymi właśnie z gumy, są odbojnice rampowe. Stosuje się je głównie na najróżniejszych stanowiskach przeładunkowych, gdzie zabezpieczają narożniki, rampy i ściany przed przypadkowymi uderzeniami.

Nie ustępuj! Zachęcamy Cię, kontynuuj oglądanie (https://www.arapneumatik.pl/k-87-zasuwy-nozowe-zawory-orbinox) fajnych tekstów. Może Ci w tym pomożemy? Zachęcamy zatem do naszej kolejnej witryny.

Wykonane są one z mocno sprężynującej gumy, jaka bardzo dobrze chłonie energię uderzenia, zabezpieczając jednocześnie dany element przed uszkodzeniem.

Jak się okazuje odbojnice gumowe producent są również często wykorzystywane w naszych domach i mieszkaniach, przykładowo jako zabezpieczenie (polecam mercor sa zabezpieczenia ppoż) drzwi przy gwałtownym otwarciu. Ilość dostępnych modeli takich odbojnic jest naprawdę bardzo duża, a ich charakterystyczną cechą jest to, że w zasadzie wszystkie zrobione są z gumy.