Przemysłowe sprawy

W jaki sposób można łatwo rozładować np. butelki z palet?

silnik samochodowy
Wszędzie tam, gdzie składuje się ogromne ilości np. słoików, potrzebne są specjalistyczne urządzenia, jakie ułatwiają pracę magazynierom. Są to narzędzia do pakowania i rozpakowywania słoików, jakie nie powinny być w żaden sposób uszkodzone.

Do rozładunku służą depaletyzatory, jakie są połączone ze stołami liniującymi i mają obowiązek nie tylko rozładować towar, ale również nie spowodować w czasie rozpakowywania najmniejszych uszkodzeń na opakowaniach. Opakowania szklane są wyjątkowo wrażliwe nawet na niewielkie uderzenia. Firmy wytwarzające takie narzędzia proponują nowoczesne wyjścia, jakie mają obowiązek zupełnie wyeliminować tego typu kłopot.

Pamiętaj, że możesz odszukać dane na omawiany wątek, zatem kliknij w link oraz przeczytaj tu (http://magross.pl/kluber/kluber-summit-hysyn-fg-15-32-46-68-100/) wiadomości, które są Ci potrzebne.

Depaletyzowanie opakowań wykonanych ze szkła i z metalu odbywa się przy pomocy depaletyzatorów spychających lub podnoszących załadowane warstwy. Opakowania w depalatyzatorach spychających są na specjalnych tackach, z jakich np. butelki są zsuwane. Najnowsze technologie tego procesu pozwalają na zmniejszenie do koniecznego minimum pracy operatora, a również czasu, który musi poświęcać na wykonanie wszystkich obowiązków przy określonym sprzęcie.

silnik samochodowy
Autor: Yahya S.
Źródło: http://www.flickr.com
Depaletyzatory moglibyśmy rozdzielić na wysokie, niskie oraz magnetyczne. Obowiązkiem tych wysokich jest zdejmowanie z podstawek puszek i słoików wprost na linię do rozlewania. Uniwersalna ich budowa powoduje, że nie tworzą one żadnych uszkodzeń w opakowaniach ze szkła i metalowych. Niskie natomiast są przeznaczone do obsługiwania linii produkcyjnej, gdzie (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) wielkość pudełek nie jest większa niż 1000mm. Tego typu urządzenia umożliwiają najlepsze dostosowanie do typu podstawek.

Ostatnim typem są depaletyzatory magnetyczne i służą do depaletyzacji butelek i słoików. Teraz są one używane w dużych zakładach przemysłowych. Mogłyby być one Automatyczne, które dostosowuje się do konkretnej linii do rozlewania w zależności od oczekiwań.