Przemysłowe sprawy

Regały – poszczególne rodzaje oraz ich zastosowanie

Z różnego typu regałami można się spotkać na co dzień. Są obecne w takich punktach jak między innymi punkty usługowe czy biblioteki. W zależności od wykorzystania, a przede wszystkim od charakteru składowanych produktów, regały mają rozmaite formy. Wytwarzane są także z różnych tworzyw. Jednym z punktów, gdzie regały są niezbędnym elementem wyposażenia, są magazyny.

Są to pomieszczenia, których rolą jest składowanie różnych materiałów. W magazynach używa się regałów tak, by jak najlepiej rozplanować powierzchnię (zobacz więcej. Niekiedy również należy stworzyć szersze odstępy pomiędzy poszczególnymi rzędami regałów, tak żeby zmieścił się tam wózek, wykorzystywany do przenoszenia materiałów. Poza magazynami regały – najniższa cena na regały magazynowe- olejnik.pl/ – spotyka się w różnego typu archiwach.

paczki w magazynie

Autor: anneheathen
Źródło: http://www.flickr.com

Regały półkowe to jedne z najchętniej wykorzystywanych rodzajów regałów. Wykonane są najczęściej ze stali lub z odmiennych stopów metali.

To dobrze, że chcesz zdobyć zbliżone informacje na prezentowany temat, ponieważ wchodząc na odnośnik, poznajesz praktyczne wskazówki na podnoszone zagadnienie.

Ich forma i wykonanie zależą od charakteru przechowywanych przedmiotów, a więc na pewno od ciężaru ładunku. Na przykład w małym archiwum, warsztacie czy garażu wystarczające będą regały o minimalnym dopuszczalnym ładunku, czyli około 100 kilogramów na półkę. Inne typy skierowane będą do wielkopowierzchniowych pomieszczeń magazynowych, zwłaszcza do tych przechowujących wielkie i masywne towary. Ładunki przechowywane na regałach półkowych mogą być zapakowane w kartony czy inne pudełka lub być luzem.

Inną dziedzinę stanowią regały metalowe. Zaprojektowane są zwykle do wykorzystania na potrzeby domowe lub do przechowywania dokumentów]. Przez wzgląd na niewielkie wymiary nadają się do każdego pokoju oraz szeregu przeznaczeń.

Zazwyczaj są wykorzystywane w domowych spiżarniach albo pracowniach. Większe systemy takich regałów przeznaczane są do urządzenia supermarketów albo witryn, zarówno do archiwizacji dokumentów jak i do prezentacji artykułów na sprzedaż.