Przemysłowe sprawy

Przy projektowaniu nowych wieżowców czy osiedli istotne jest, żeby spełnione były wszystkie normy dotyczące bezpieczeństwa

podłoże
Jeżeli mamy jakieś biuro, to zapewne jesteśmy świadomi tego, gdzie w naszych pomieszczeniach znajdują się czujniki dymu. Ważne, żeby wszystkie były sprawne, gdyż może nam to pewnego dnia uratować życie.

podłoże
Autor: Doug McCaughan
Źródło: http://www.flickr.com
Pożary zdarzają się dosyć często. Słyszymy o nich od czasu do czasu w telewizji, ale zawsze wydaje się nam, że nas to nigdy nie spotka. Jednak mądre przysłowie mówi, że przezorny zawsze ubezpieczony i to jest mądre podejście do tej sprawy. Z ogniem nie należy żartować. Nie chodzi nawet o sam płomień. Najgorszy jest dym. Duża część zgonów podczas pożaru nie wynika ze spalenia, ale z zaczadzenia. Po prostu ofiary nie miały czym oddychać. Wobec tego systemy oddymiające są bardzo ważne i są również wymagane przez nasze prawo. Najczęściej w momencie początku pożaru, zautomatyzowany system otwiera otwory oddymiające w murach lub dachu budynku. To daje możliwość uwolnienia śmiercionośnego dymu oraz gazu. Przez inne otwory jest równocześnie wtłaczane do budynku powietrze. Chodzi rzecz jasna o prędkie oczyszczenie powietrza w środku budynku.

Czy masz chęć przeczytać na następnej witrynie nasz aktualny artykuł (http://www.tawol.com.pl/)? Myślimy, że tak. W takim razie zapraszamy do zalogowania się.

Oczywiście oddymianie (kliknij, zobacz, sprawdź) nie daje gwarancji, że w czasie pożaru wszyscy są bezpieczni, ale jest już dużą pomocą dla osób uwięzionych w pomieszczeniach.

System oddymiania jest stosunkowo skomplikowany, dlatego muszą go projektować specjalistyczne firmy, które na co dzień zajmują się podobnymi rzeczami. Ponadto, powinny one być w ciągłym kontakcie z biegłym do spraw przeciwpożarowych.