Przemysłowe sprawy

Proces granulowania – a więc, technologia zagęszczania oraz kompaktowania, nazywana także densyfikacją

proces granulowania w obecnych czasach posiada coraz większe zastosowanie, jeżeli chodzi o różne dziedziny związane z przemysłem. Może ukazywać się przy takich rzeczach jak chociażby tak nazywane „pellety” z trocin drzewnych, przy paliwie ze słomy oraz siana, czy też nawozach organicznych i mineralnych.

Sięgnij po najnowsze trendy z produktami Wella

Autor: Wella
Źródło: Wella
Nasze osoby jednak dziś interesuje głównie jeden rodzaj granulowania, czyli dokładnie granulowania pasz.
budowa domu

Autor: Matthias Wiesmann
Źródło: http://www.flickr.com
granulowanie pasz

Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com

„Zagęszczanie przeróżnych surowców poprzez granulowanie” – w taki sposób istnieje możliwość w skróceniu powiedzieć, co robią maszyny zwane granulatorami. Granulowanie pasz jest tylko jak można zauważyć pojedynczym elementem, który można poddać temu konkretnemu procesowi.

Jeżeli chcesz poszerzyć swą wiedzę na ten temat, to czytaj tu lakiernia proszkowa świdnica następne wiadomości. Wystarczy wejść w ten link.

Warto jest jednak wiedzieć, iż nie ważne, jakie surowce użyjemy, zgranulowane surowce posiadają cały szereg zalet, wśród których to odnajdziemy: łatwość ich bardzo precyzyjnego dozowania, niskie koszty ich transportu, niewiarygodnie niski stopień pylenia danego surowca, czy do tej pory stały skład a także stabilne parametry rodzaju fizykochemicznego.

Proces granulowania, jak to dobrze wiedzieć, ma dokładnie trzy podstawowe etapy: 1. Dany surowiec bywa przekształcany w ścisłą masę, która posiada ciągle dokładnie ten sam skład oraz parametry; 2.

Jeżeli zainteresował Cię ta tematyka, to poczytaj także pozostałe dane na ten wątek. Będą tak samo wciągające i zapadną Ci w pamięć na długo.

Cząstki danego surowca są ściskane między sobą i zaczyna się proces tak nazywanej „deformacji typu plastycznego”, oraz 3. Następuje redukcja samej objętości surowca, dzięki której to może nastąpić jego wzrośnięcie gęstości oraz masy usypowej, która to w tym konkretnym momencie zostaje granulatem. Te konkretne trzy etapy mogą dotyczyć każdego rodzaju surowca, w tym także naszych pasz, które to są doskonałe dla zwierząt na terenach gospodarstw typowo domowych.