Przemysłowe sprawy

Otwarcie kopalni wiąże się ze stworzeniem nowych miejsc pracy i zagrożeniem dla okolicznej fauny i flory

Jeszcze w czasach głębokiej komuny przemysł górniczy działał bardzo prężnie, dając tym samym zatrudnienie tysiącom, jeśli nie milionom ludzi. Z czasem jednak kopanie węgla kamiennego przestało się opłacać i niejedna kopalnia jakieś 2 dekady temu została postawiona w stan upadłości. I współczesnymi czasy ta sytuacja prawie nic się zmienia, bo media bez ustanku donoszą o głodówkach górników stających okoniem przeciw likwidacji ich miejsc zatrudnienia.

Maszyny górnicze

Autor: Lars Plougmann
Źródło: http://www.flickr.com

Wśród głosów dotyczących górniczego środowiska można jeszcze usłyszeć te brzmiące może nieco surrealistycznie w przywołanym kontekście. A są to mianowicie głosy buntujące się przeciwko budowie nowych kopalń.Taki protest wynika z zagrożeń, jakie niesie za sobą otwarcie kopalni. Uszczerbku doznaje bowiem nie tylko okoliczna fauna i flora, ale również prezencja otoczenia, które kształtuje istota ludzka. Mamy w tym przypadku na myśli drogi, które od czasu do czasu się zapadają. Szkody górnicze wywołane przemieszczaniem się ziemi zdarzają się na obszarach, gdzie zakład kopalniany stanowi zawsze towarzyszący element polskiego krajobrazu, to jest na Górnym Śląsku. To bardzo niebezpieczne zjawisko staje się nie tylko przyczyną dziur na ekspresówkach, ale także narusza podstawy budynków, zagrażając w ten sposób bezpieczeństwu ich mieszkańców. Omówiona wcześniej sytuacja dotyczy kopalni, w której wydobywa się węgiel kamienny. Jednak w przypadku eksploatowania pokładów węgla brunatnego również będziemy mieć do czynienia z dewastacją środowiska naturalnego.

Zainteresowały Cię wiadomości podane w tym tekście? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła (http://www.kador.pl/opakowania-transportowe-dla-przemyslu/) możesz przejść do bardziej skrupulatnych tematów, które ukryliśmy w linku poniżej.

Nic dziwnego, że obywatele miasta Miejska Górka protestują przeciwko budowie kopalni. Węgiel brunatny fedruje się metodą odkrywkową, co oznacza, że ściąga się całe połacie ziemi, żeby dostać się do bogactw naturalnych. W ten sposób dewastuje się naturalną florę, a w okolicy wyrasta szpecąca krajobraz kopalniana infrastruktura razem z piramidami wydobytego towaru.

Miejska Górka - info

Źródło: pl.wikipedia.org

Miejska Górka to miasto usytuowane w województwie wielkopolskim. Jego mieszkańcy chcieliby zachować naturalny wygląd najbliższego otoczenia, aby mieć gdzie udawać się na niedzielne spacery. Poza tym ewentualnym tułaczom od razu rzucałby się w oczy okropny widok i chyba nie chcieliby zbyt długo przebywać w takim miejscu.

Napisaliśmy dla Ciebie niesamowicie fascynujący artykuł, więc nie czekaj dłużej tylko odwiedź nas, a z pewnością znajdziesz ciekawe informacje na opisywany temat.

Z kolei powtórne przywrócenie okolicy naturalnego wyglądu łączyłoby się z tak wielkimi kosztami, że trudno byłoby odnaleźć sponsora dla tak szeroko zakrojonego przedsięwzięcia. Widzimy zatem, że protesty mieszkańców są jak najbardziej uzasadnione.