Przemysłowe sprawy

Opis technologii i materiałów stosowanych w rozmaitych gałęziach przemysłu.

obróbka
Przemysł bardzo często wykorzystuje materiały, o których zwykli ludzie nie mają nawet pojęcia. Wynika to z faktu, że jeżeli ktoś nie będzie pracował przy jakimś zagadnieniu, to w swoim domu nic z takich rzeczy nie będzie wykorzystywał, więc i taka wiedza po prostu mu jest niepotrzebna.

obróbka
Autor: KLINGSPOR Schleiftechnologie
Źródło: http://www.flickr.com
Klienci w sklepie spożywczym
Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu materiałem jest na przykład Klingeryt, to znaczy płyta uszczelniająca.

Jeśli przedstawiany temat Cię zaciekawił, kliknij koniecznie ten świetny link (https://abclab.pl/64-akcesoria-do-separacji-magnetycznej) – znajdziesz tam mnóstwo przydatnych informacji.

Znajduje ona swoje zastosowanie w licznych gałęziach przemysłu, gdzie wykorzystuje się ją do uszczelnień różnych elementów. Do produkcji Klingerytu wykorzystywany jest azbest, co jeszcze do niedawna było przyczyną licznych sporów o bezpieczeństwo. Jak okazuje się jednak w tym przypadku nie istnieją żadne zagrożenia, a dołożenie azbestu znacząco polepsza parametry. Klingeryt jest bardzo elastycznym materiałem i dzięki temu nadaje do pracy w najróżniejszych sytuacjach.

Dodatkowe fakty o tym obszarze tematycznym zdobędziesz w różnych serwisach, ale znacząca witryna jest jedynie jedyna! Zweryfikuj

/J]

kompensatory tkaninowe
O ile każdy z nas doskonale wie, co to są hamulce i jakie mają zastosowanie, to już ich konstrukcja najczęściej jest już tajemnicą. A o tym, że wykorzystywana bywa w nich Taśma hamulcowa, będzie wiedział faktycznie niewiele osób, przeważnie takich, które się zajmują takimi zagadnieniami. A hamulcowe taśmy spotyka się w wielu urządzeniach u maszynach w przemyśle, głównie w takich miejscach, w jakich wymagana jest odpowiednia niezawodność i pewność hamowania.

Więcej na .

Za to w instalacjach wodnych i gazowych niejednokrotnie spotkać można kompensatory tkaninowe, następna rzecz o której nie ma pojęcia zdecydowana większość z nas. Jego rolą będzie kompensacja niedużych przemieszczeń, jakie będą się pojawiały w czasie montażu rozmaitych elementów systemu.