Przemysłowe sprawy

Odprawa fiskalna poza terenem Polski – jakie niesie z sobą korzyści i co możemy dzięki niej zyskać?

Import towarów stanowi świetne źródło dochodu dla osób, które potrafią prawidłowo obracać kapitałem. Niestety dość często proceder ten jest utrudniany przez przeróżne podatki i opłaty celne, które zamrażają kapitał w jednym miejscu, uniemożliwiając obracanie nim.

pomiar temperatury

Źródło: pixabay.com
Istnieją jednakze metody, aby temu zapobiec – jakie?
Jeżeli poszukujesz miejsca, które odznacza szybko działająca agencja celna Gdynia, Gdańsk ani pozostałe polskie miasta portowe zdecydowanie do nich nie należą. Cały proces trwa tu zdecydowanie dłużej niż w innych krajach europejskich, zmuszając importerów do długiego czekania, które może przynieść straty. Dlatego też wielu inwestorów decyduje się na skorzystanie z otwartej furtki, jaką zostawia dla nich prawo europejskie – jest to odprawa fiskalna europejska. Możliwość ta obowiązuje jednak wyłącznie firmy zarejestrowane na terenie Unii Europejskiej. Prześwietlając w różnych krajach europejskich instytucję, jaką stanowi agencja celna Gdynia nie może być bowiem porównywana ze swoimi odpowiednikami w Niemczech czy Belgii.

Ciągle masz znaczne problemy z odnalezieniem interesującej oferty? Nie przejmuj się – sprawdź te propozycje (https://www.zaciskihamulcowe.pl/oferta/naczepy/), one z pewnością Cię nie zawiodą.

/J]

budowa tarasu

Autor: LIBET
Źródło: LIBET
podnośnik koszowy

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystając z tej możliwości możemy sprawić, że odprawa celna eksportowa wyniesie nas dużo mniej – zapłacimy wyłącznie cło. Zapłatę naliczonego podatku VAT możemy z kolei trochę odwlec w czasie lub nawet zupełnie ominąć, co jest szczególnie korzystne i pozwala zainwestować zaoszczędzone poprzez to środki.

Z pełną odpowiedzialnością zalecam to opracowanie każdemu miłośnikowi tego tematu. One na pewno także są godne zainteresowania.

Odprawa fiskalna w Belgii czy Niemczech pozwoli nam także zminimalizować czas postoju produktów w urzędzie celnym i ułatwić ich odprawę, co w znaczący sposób pomniejszy koszty ich składowania. Proce ten ma tyle zalet dla importerów, że coraz większa ich liczba wykorzystuje go podczas pracy, a sama odprawa celna eksportowa staje się coraz popularniejsza wśród inwestorów z Polski.

W sytuacji używania tej opcji należy jednakże dodać cenę przewozu produktów z niemieckiego portu do kraju – najczęściej przy wykorzystaniu samochodów ciężarowych. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie wydatki składowe całkowity koszt importowy i tak jest dużo korzystniejszy niż w przypadku bezpośredniego importu do kraju.