Przemysłowe sprawy

Ocena maszyn, w porównaniu do sprawdzanie ultradźwiękowe – czyli, używanie sprzęciku, versus brak sprzęciku

Kto oraz w jaki sposób ocenia maszyny – jakiego typu jest tej rzeczy jakość? w jaki sposób prowadzone są badania ultradźwiękowe? Tego wszystkiego dowiecie się w tym artykule!

Półka meblowa Solum zapewnia oświetlenie zarówno przestrzeni pod szafką meblową, jak i wnętrza samej szafki
Autor: BRW
Źródło: BRW
Ocena maszyn – tym zagadnieniem zajmuje się w szczególności Urząd Dozoru Technicznego, który ma wymagania tak zwane „minimum” nalegań BHP. Jest to nakierowane dla przedsiębiorstw, w których kierownik pozwala pracownikowi korzystanie umieszczonych się na obszarze budynku p[racy urządzeń. Jest to wręcz wymagane, by PRacownikowi nic podczas pracy się nie wydarzyło i by ułatwić mu robotę, a także co najważniejsze – ogólnie dopuścić maszyny do działania, gdyż bez odpowiedniego papieru, nie maja możliwości być dostępne do użytku.

Zainteresował Cię omawiany tekst? Jeśli tak, to śmiało sprawdź także to użyteczne omówienie. Po prostu kliknij tu a z pewnością się nie rozczarujesz!

W jaki sposób się to ima do jakości? Jak był napomknięte, wymagane bywa „minimum” BHP by przedsiębiorstwo nie stała w miejscu – nie trudno wyobrazić sobie jakość takich usług.

W tej chwili pod uwagę weźmiemy badania ultradźwiękowe. Tego typu testowanie zaliczane są do „nieniszczących”, stosowane są do odkrywania: wadliwych części wewnętrznych przedmiotu, wymiarów grubości i tym podobne Polega na ulokowaniu fal ultradźwiękowych (bez zastosowania niebezpiecznych materiałów) do obiektu oraz odkryciu wady – jej lokalizacji i wymiarach. Żeby metoda zadziałała, materiał w którym szuka się usterki musi być z metali lub niemetali, między innymi: materiały kompozytowe, drewienko, ceramika, porcelana, szkło, tworzywa sztuczne, beton, a także guma.

Jak wypada to pod stanowiskiem jakości? A więc badania ultradźwiękowe są przydatne, jednakże mają dużo ograniczeń.

Pasjonuje Cię omawiana tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (https://c-l.pl/zelkoty-ognioodporne/) innego tego rodzaju artykułu – on też jest godny zainteresowania.

Metoda ta bywa jednak bezpieczna a także łatwa w użytkowaniu.