Przemysłowe sprawy

Kiedy stosowany jest asfalt?

pmb 45/80-65
Wyrażenie mówiące o tym, że coś jest „dziurawe jak krajowe drogi” już dawno temu weszło do języka kolokwialnego. Co prawda autostrad nadal w Polsce jest mało, ale jakość szos w zdecydowanej większości uległa zdecydowanej poprawie.

produkt
Autor: Fundación Karisma Colombia
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym to nie w naszym kraju a u naszych wschodnich sąsiadów kierujący podobno jeżdżą zygzakiem, żeby omijać dziury powstałe na nawierzchni drogi.
pojemniki
Autor: NRMA Motoring and Services
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż nieco nam jeszcze brakuje do sytuacji, którą mogą się radować mieszkańcy zachodniego mocarstwa, to asfalt, jaki jest używany do budowy polskich szos prędkiego ruchu ani razu nie różni się znacznie od znacznych zwyczajów – inwestycje drogowe asfalt. Takich szos jest niestety zwyczajnie jeszcze za mało.

Zainteresowała Cię opisywana sprawa? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz link na witrynie (https://www.vincent.pl/maszyny-pakujace/foliarki-owijarki-poziome/), która także publikuje takiego rodzaju materiały. To z pewnością da Ci do myślenia.

A czym w ogóle jest asfalt? Otóż asfalt to materiał pochodzenia naturalnego lub pozyskiwany jako jedna z frakcji przerobienia ropy naftowej. Posiada on wtedy konsystencję stałą albo półstałą. Taki asfalt mógłby posiadać odcień ciemnobrązowy albo czarny. Jeżeli chodzi o wykorzystanie tego surowca, to stosuje się go przede wszystkim do budowy jezdni drogowych, lecz również na wymagania prac budowlanych do produkcji papy i jako materiał izolacyjny.

pmb 45/80-65
Autor: Szymon Sieciński
Źródło: http://www.flickr.com
Wytwórcy napotykanych przez nas na co dzień produktów jako ich nazwy najczęściej używają jakichś szybko wpadających w ucho nazw. Taka sytuacja nie występuje jednak w wypadku naszego znacznego twórcy Asfaltu, jaki nazwał swój jeden z na ogół używanych w naszym kraju asfaltów złożonym określeniem pmb 45/80-65 – .

Może zostać on stosowany we wszystkich rodzajach mieszanek mineralno-asfaltowych do warstw ścieralnych, zatem tego typu, jakie stanowią wierzchnią część nawierzchni drogi (AC, SMA, BBTM). Asfalt pmb 45/80-65 posiada optymalne właściwości użytkowe, takie jak penetracja w 25°C, temperatura mięknięcia czy temp.

Jeśli rozważana tematyka okazała się dla Ciebie cenna i zamierzasz ją zgłębić też od innej strony, zobacz więcej znajdziesz tu – ona też ją opisuje.

łamliwości wg Fraassa.