Przemysłowe sprawy

Do jakiego celu poza zastosowaniem w budownictwie drogowym mógłby być zastosowany asfalt?

Podczas budowy domów warto jest zadbać o właściwą izolację fundamentów przed pojawianiem się przy ich płaszczyźnie niekorzystnego zawilgocenia. Dlatego też na ścianach fundamentów oraz na ścianach piwnic poleca się zrobić izolację za pomocą np. masy bitumicznej.

asfalt

Autor: Pegasus PR
Źródło: Pegasus PR

Do poprawnego zrobienia izolacji fundamentów konieczne jest ustalenie jej grubości.

Czy masz chęć na następne równie zajmujące posty? Jeżeli tak, to pragniemy Cię poinformować – kliknij i sprawdź (http://www.alwro.com.pl/kontakt/) tutaj o wiele więcej.

Niezależnie od tego, masy izolacyjne muszą być nakładane w postaci dwóch powłok. Jest to doskonały sposób na przygotowanie szczelnej izolacji, zatem pokrycie za pomocą kolejnej powłoki ewentualnych szczelin. Niezwykle istotna jest grubość zaschniętej izolacji. Te tzw. lekkie powinny posiadać 3 mm grubości, natomiast ciężkie – 4 mm. Aby tego typu rezultat uzyskać, Asfalt jako roztwory asfaltowe należy nakładać przy pomocy szczotki, pędzelka albo w formie natryskowej. Ponadto należy to zrobić minimum dwukrotnie. Kolejną powłokę można kłaść już po zaschnięciu poprzedniej. Czas ten jest uwarunkowany m.in. od bieżącej temperatury czy wilgotności.

Asfalt w postaci masy asfaltowej lub KMB, należy z kolei rozprowadzać korzystając z kielni albo pacy. Wymagane jest doświadczenie, które pozwala na precyzyjne odmierzenie określonej ilości surowca. Nie można także zapomnieć o właściwym zabezpieczaniu hydroizolacji przed uszkodzeniami, jakie mogą wystąpić w czasie zasypywania fundamentów.

Można to wykonać wykorzystując EPS, zatem płyty styropianowe o grubości minimalnie 2 centymetrów.

Czy masz kłopot ze znalezieniem ciekawych danych na omawiany temat? Jeśli tak, to nie martw się, tylko prześledź treść (https://wibako.pl/rodzaje-pomp-hydraulicznych-w-maszynach-budowlanych), a zapewne się nie zawiedziesz.

Od wykonawcy tego typu czynności trzeba spodziewać się m.in. szkiców dotyczących tego typu detali jak doszczelnienie przejścia rurowego.