Przemysłowe sprawy

Zaworki przedsiębiorstwa Parker, kontra wyłączniki krańcowe – a wiąc, automatyka w rozdziale przemysłu pełna parą

wyłącznik krańcowy
Masz maszyny, które wymagają zakwaterowania wewnątrz nich nowiutkich zaworów? Porozmyślaj o zaworach firmy Parker! A może masz potrzebę nad jakąś rzecz mocniej „subtelnego”, typu wyłącznik krańcowy? Tak? Wspaniale! W tym artykule zbliżymy Ci ich zadania pod względem rozdziału automatyki przemysłowej!
Firma Parker udziela się na międzynarodowym rynku już od wielu lat, wyszczególniając się w usługach skierowanych dla przemysłu powiązanego z technologią napędów a także sterowań.

Posiada ona powyżej 50 usług, jak na przykład: pro­je­kto­wa­nie, montowanie, czy naprawy oraz tak w dalszym ciągu. W tym konkretnym wypadku interesuje nas zagadnienie: parker zawory, które bywają przedstawicielami zaworów z działu Automatyki, które w zależności od przeznaczenia (do gazów a także cieczy, pracy w trudnych warunkach, czy choćby przemysłu działu spożywczego), bywają stosowane po to, by nadzorować ciśnienie i w razie czego automatycznie zwolnić, lub zamknąć zawór.
wyłącznik krańcowy
Autor: TNS Sofres
Źródło: http://www.flickr.com
Zmieniając temacik, poruszymy w tej chwili określenie: wyłącznik (arapneumatik.pl/k-15-wylaczniki-krancowe) krańcowy. włącznikach (polecamy nota bene) krańcowy jest przeznaczony do automatycznego odłączania calutkiego urządzenia, albo jego cząstki, w razie osiągnięcia niepożądanej dla tego urządzenia pozycji. Najbardziej często stosujemy je w wózkach, czy na szynach jezdnych. Jego zadaniem jest zapobiec naruszeniu, bądź nawet zniszczeniu urządzenia. Powstało parę serii tych konkretnych wyłączników, w szczególności: GLA, GLS, SZL-VL, czy seria 14CE.

Zazwyczaj są łatwe w montażu oraz ich wymienianiu. Z tego powodu nie czekaj w dalszym ciągu i zaopatrz się w odpowiedniego rodzaju wyłącznik krańcowy już dziś, aby nie utyskiwać z powodu zwlekania!