Przemysłowe sprawy

Zastosowania szkła w gospodarstwie domowym

Szkło to tworzywo wynalezione bardzo dawno temu, a bardzo chętnie używanym również obecnie. Zastosowań szkła jest bardzo dużo, najpierw nasuwają się na przykład naczynia ze szkła wykorzystywane chociażby do spożywania napojów.

Szklana filiżanka

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com
Szkło jest chętnie stosowane z uwagi na swoje właściwości, na czele których można umieścić jego przejrzystość.

Jeśli fascynuje Cię tego typu zagadnienie, kliknij tu i zdobądź użyteczne szczegóły (http://marsen.biz/zarzad.html). Dobrze jest poznać omawiany w tym miejscu temat dokładniej!

Ta cecha zresztą jest wykorzystywana w szybach okiennych, które dawniej były wykonywane z zupełnie odmiennych tworzyw. Szczególne walory estetyczne posiada szkło kryształowe, które wytwarzane jest z zastosowaniem trochę innych sposobów niż zwykłe szkło. Z niego też produkowane są lustra i pozostałe tego typu tafle, takie jak między innymi szeroko stosowane lustra weneckie. Ogólnie technologia wytwarzania szkła jest nieskomplikowana, a znaczącą rolę odgrywa w niej wytworzenie wysokich temperatur. Najbardziej istotnym elementem składowym masy szklanej jest drobny piasek.

Szkło w kuchni i łazience
W ostatnim czasie moda przyniosła nowe zastosowania szkła.

Zobacz ten artykuł (iltex.pl/), ponieważ on zapewne też Cię niezwykle zafrapuje. Przedstawia on podobną problematykę, więc nie czekaj i kliknij tu!

Aktualnie bardzo często można znaleźć kuchnie, w których zamiast chętnie stosowanych dawniej płytek ceramicznych zastosowano tak zwane lakierowanie szkło. Są to charakterystyczne duże płyty szklane,

Szklane półmiski

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com

pełniące w zasadzie tę samą rolę, którą spełniają kafelki. Jest to więc funkcja polegająca na ochronie, a także ze względu na różnorodność oferowanych wzorów i kolorów funkcja dekoracyjna. Natomiast w łazienkach szeroko wykorzystuje się także tego rodzaju szkło, ale w pierwszej kolejności lustra, które są pomocne w wykonywaniu zwykłych czynności związanych z higieną. Oprócz tego w dalszym ciągu bardzo chętnie wybierane są kabiny prysznicowe o ściankach wykonanych z matowego szkła.

W jakich miejscach kupować produkty ze szkła?
Na terenie Polski funkcjonuje bardzo dużo sklepów, gdzie dostępne są różnego rodzaju produkty ze szkła. Takie centrum szkła oferować będzie różnego rodzaju płyty i tafle szklane, zarówno te lustrzane jak i przejrzyste. Oprócz tego naczynia szklane oferowane są w ogromnej liczbie sklepów, przykładowo w supermarketach o charakterze ogólnym. Generalnie szkło można również kupić w miejscach, gdzie jest wytwarzane, a więc na przykład w sklepach mieszczących się przy hutach szkła.