Przemysłowe sprawy

Zabezpieczaj się przed ogniem i przygotuj się na taką ewentualność, żeby zagwarantować bezpieczne warunki w obiekcie

Pożar bywa ogromnym zagrożeniem, przez to warto się na jego ewentualność odpowiednio przygotować. Teraz właściciele przedsiębiorstw oraz obiektów mogą korzystać z nowoczesnych systemów przeciwpożarowych, co okazuje się bardzo dogodne.

Zaufaj specjalistom
Z pewnością niejeden właściciel zakładu zastanawia się, czy opłaca się inwestować w specjalistyczne systemy przeciwpożarowe (szczegóły tu: http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/oddymianie-grawitacyjne/klapy-napowietrzaj%C4%85ce). Odpowiedź okazuje się jasna, to jedyne prawidłowe rozwiązanie. Pożar (złap okazje na ostrzegacz pożarowy) jest ogromnym zagrożeniem, zarówno dla znajdującego się w środku majątku, jak również dla zebranych ludzi. System przeciwpożarowy wykaże niebezpieczeństwo odpowiednio wcześnie, aby zorganizować akcję gaśniczą, jak także skuteczną ewakuację. Na systemy przeciwpożarowe przeciwpożarowe systemy składają się przeróżne elementy, jak chociażby czujniki lub oddymiacze. Zaawansowana technologia pozwala na opracowywanie przeszklonych dachów przeciwpożarowych czy drzwi dymoszczelnych.
systemy przeciwpożarowe

Autor: Integer
Źródło: Integer

Gaszenie urządzeń elektrycznych kontynuuj czytanie to niełatwe zadanie
produkt ze sklepu internetowego

Autor: Andreas Kontokanis
Źródło: http://www.flickr.com
W firmach produkcyjnych przeważnie stosowane są różnorakie maszyny elektryczne. Także w takich obiektach przydarzają się pożary, więc należy się na ich okoliczność przygotować, by mieć szansę odpowiednio wcześnie przeprowadzić akcję gaśniczą. Przy gaszeniu urządzeń elektrycznych nie można używać wody ani piany, bowiem mogłoby dojść do zwarcia, bo woda znakomicie przewodzi prąd. Podczas gaszenia rzeczonych maszyn potrzeba wykorzystać gaśnice proszkowe.

Tego rodzaju gaśnice powinny znajdować się w każdym pomieszczeniu, gdzie zachodzi ryzyko wybuchu pożaru. ochrona przeciwpożarowa to nie przelewki, bo tu rozchodzi się o zdrowie i życie ludzkie.