Przemysłowe sprawy

Z jakiego powodu w przemysłowych urządzeniach jakość jest tak istotna, gdzie wykorzystuje się blachy typu hardox.

dokumenty
Rolnictwo, przemysł wydobywczy oraz budowlany intensywnie stosuje przeróżne urządzenia i maszyny. Niekiedy pracować one muszą naprawdę w ciężkich warunkach, mając do czynienia z kamieniami, żwirem i ziemią.

I pracować muszą cały czas, bowiem przy takich zastosowaniach nie ma mowy o tym, aby jakiś sprzęt był co chwilę naprawiany. Z tego też powodu bardzo ważną rzeczą przy tego typu urządzeniach ich odpowiednia jakość realizacji i wytrzymałość. A ta w dużym stopniu jest związana mocno z materiałami które zostały użyte do ich realizacji. Zwłaszcza istotne jest, z czego zrobione są elementy mające bezpośredni kontakt z ziemią i kamieniami. Jeżeli w tym przypadku nie zostaną zastosowane solidne, twarde stale, to nie będzie można liczyć na to, że taki sprzęt stanie się niezawodny.

dokumenty
Źródło: pixabay.com
W ostatnim czasie do produkcji takich elementów roboczych bardzo często wykorzystuje się blachy hardox. Opracowane one zostały w oparciu o wieloletnie badania, a ich charakterystyka daje ogromne możliwości projektantom i konstruktorom. Po pierwsze blacha hardox] wykazuje bardzo dużą odporność na tarcie, dzięki temu używa się jej w takich miejscach, gdzie robocze elementy będą miały styczność z kamieniami czy ziemią.

Pamiętaj o tym, że możesz przeczytać inne ciekawe wpisy – należy jedynie na danej stronie (https://www.ekurtyny.pl/) najechać na podany link.

Można ją więc znaleźć między innymi na spodach wywrotek, w łyżkach koparkowych czy lemieszach i pługach.

Ale równocześnie ten typ obróbka blach Multitech – (cięcie laserem wrocław) jest bardzo łatwy do obrabiania podczas produkcji. Można bowiem używać do tego celu każdego standardowego urządzenia, bez potrzeby uruchamiania specjalnych linii.