Przemysłowe sprawy

Z jakiego powodu łańcuch zrywkowy jest o wiele korzystniejszym środkiem niż linka?

usterki
Najtrudniejszą oraz najkosztowniejszą fazą transportowania drzewa jest tzw. zrywka. W czasie wykonywania tej czynności wykorzystuje się m.in. specjalistyczne łańcuchy, które powinny być tak zaprojektowane i wyprodukowane, aby uniemożliwić ich zsuwanie się z kłody.

usterki
Źródło: pixabay.com
W tym celu wykorzystuje się łańcuch zrywkowy, jaki mógłby mieć przeróżne typy. Jedną z bardziej popularnych jest klasa 8, zatem taka, która tyczy się łańcucha o grubości ogniwa równej 8 mm. Poza wspomnianą grubością bądź długością, tego typu łańcuch ma przeróżne inne atrybuty, np. siłę zrywającą czy też dozwolone obciążenie. Do tego typu łańcucha mocowany jest poza tym zamek ślizgowy, który dzięki właściwemu, wymodelowanemu kształtowi może gwarantować bezpieczne mocowanie – https://www.arapneumatik.pl/k-268-szybkozlaczki-rectus-serii-26ka-dn-7-2-super-promocja – łańcucha. Te z kolei są znacznie lepszym rozwiązaniem niż liny, ponieważ zapewniają znacznie większą trwałość. W przeciwieństwie do lin, łańcuchy (sprawdź nas) zrywkowe są wyprodukowane ze stali stopowych, które mają bardzo dobre właściwości, zwłaszcza jeśli idzie o zrywanie – są gotowe na siły rzędu kilku ton. Innymi słowy tego typu łańcuchy gwarantują niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa. Są przy tym relatywnie lekkie.
LED
Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to istotny czynnik, ponieważ łańcuchy zrywkowe są również wykorzystywane jako element wyciągarki łańcuchowej. Te z kolei są urządzeniem, które funkcjonują między innymi do podnoszenia różnych towarów przy przykładowo wyprowadzkach.

Tego typu wciągarki trzeba wnieść na dane piętro, a ciężki łańcuch tę czynność by komplikował. Następną zaletą tego typu łańcucha jest jego mała cena, jaka może wynosić nawet kilkadziesiąt zł za 1 mb.