Przemysłowe sprawy

Wynajęcie, czy zakup żurawia, czyli na jakie czynniki zwracać uwagę przy wielkich dźwigach?

Czym byłyby wielkie budowy bez gigantycznych, wrastających w niebo żurawi? Stojące i obrotowe żurawie wieżowe oraz żurawie samojezdne (mobilne) w szczególny sposób intensyfikują postępy w pracach przy wielkich konstrukcjach. Gigantyczny sprzęt wiąże się też z profesjonalną obsługą, czyszczeniem i właściwym naprawianiem.

Nie wszystkie firmy stać bowiem na posiadanie własnego dźwigu, który uniesie kilka, nawet kilkadziesiąt ton, o żurawiu wieżowym nie wspominając. Z pomocą przychodzą tutaj firmy pośredniczące, zajmujące się wynajmowaniem przytoczonych wcześniej żurawi. Kluczowych jest tutaj parę aspektów – poza interesującym sprzętem, który jest potrzebny, wypada „zaopatrzyć” się w ważną wiedzę o gigantycznej maszynie.

Spodobał Ci się ów tekst? Zatem zapewne masz zamiar przeglądnąć więcej. Jeśli tak, to kliknij w poniższy link i idź do źródła. Miłej lektury!

Żurawie na budowie

Autor: Canuckistan
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy chodzi o żurawie do wynajęcia we Wrocławiu, znajdziemy w dolnośląskim centrum wiele informacji, które naprowadzą nas na serwis, obsługę, sprawdzimy jak nabywa się uprawnienia i zorientujemy się w cenach wypożyczenia.
Pierwsza sprawa to specjalista, człowiek, który potrafi obsługiwać się żurawiem i wysięgnikami tej machiny,sięgającymi do kilkudziesięciu metrów. Wyczuwanie dźwigni, układu sterowania to jedno, wyjątkowa uważność i idealny wzrok to też konieczność. Bez tych umiejętności twardych nietrudno o usterkę sprzętu i zagrożenie zdrowia pracujących na budowach robotników.
Przy ustalaniu ceny za sprzedanie dźwigu liczą się takie kwestie jak producent, rocznik, metrowy wysięgnik i wysokościomierz, maksymalny udźwig oraz ten na końcu wysięgu. Na ich podstawie negocjowana jest cena, która w nowocześniejszych egzemplarzach przekracza trzysta tysięcy złotych. Na przejęciu maszyny się nie kończy – firma otrzymująca żuraw musi dostać całościowe instrukcje obsługi, przepisów bhp i przeszkolenia dla operatorów. Formalizacja i http://www.pieczatki.pl/wzory_odbic/pieczatki_firmowe na papierze muszą być swoją drogą, ale przecież nie można powierzyć sterowania dźwigowym monstrum młodemu kursantowi, który do tej pory obsługiwał małe dźwigi.
Serwisy naprawiają i przeglądają części pochodzące od producentów różnych marek, zwłaszcza tych mocnych, czyli od Liebherra, Peinera czy Potaina. W ofercie firm zajmujących się działalnością dźwigową jak są również szkolenia dla przyszłych operatorów, które kończą się certyfikowanym egzaminem UDT.