Przemysłowe sprawy

Wykorzystanie dobrych blach aluminiowych

Własności mechaniczne wyrobów z mosiądzu zależą od zawartości cynku. Wzrost jego ilości w mosiądzu przekłada się na wytrzymałość i plastyczność stopu, przy czym najodpowiedniejsze są wyroby z mosiądzu mieszczące 30% cynku.

Powyżej tego progu zwiększa się znacząco twardość mosiądzu. W temperaturze ponad 200 °C mosiądze bardzo szybko zaprzepaszczają swoje cechy mechaniczne.

blacha

Autor: Mark Gaw
Źródło: http://www.flickr.com
Blacha (klikaj) mosiężna cechuje się dobrą skłonnością na obróbki plastyczne na zimno, są lutowalne. Obróbka skrawaniem jest utrudniona i zaleca się niskie szybkości skrawania. Odporność na korozję jest odpowiednia w większej części środowisk. Nie przeznacza się do używania z kwasem octowym, kombinacjami amoniaku, kwasu solnego i kwasu azotowego. Blachy mosiężne znajdują wdrożenie w wytwórczości wymienników ciepła, części elektrycznych i części wyciskanych. Technika przeróbki, oraz przeznaczenie stopu cynku z miedzią przesądzają o podziale produktów z mosiądzu na mosiądze przerabiane plastycznie i mosiądze odlewnicze. Produkty z mosiądzów plastycznych sprzedawane są z reguły w postaci odkuwek, prętów, profili, przewodów, blach, rur, taśm, pasów.
Blacha – pozostałe informację dostępne będą tu – aluminiowa – , podobnie jak tafla aluminiowa, skonstruowana z wysokogatunkowego tworzywa, znajduje wykorzystanie przy przeróżnego rodzaju współczesnych ramach maszyn, sprzętów i aut.

Płyty aluminiowe zimno i gorąco walcowane, przeróżnych stopów i stanów materiału znajdują dziś użycie we wszelkich gałęziach przemysłu – >>
Należyte przewodnictwo termiczne blach aluminiowych, niska spoistość, to cechy otwierające nowe obszary aplikacji dla blach walcowanych.