Przemysłowe sprawy

W jaki sposób można by zabezpieczyć parking lub plac przed halą produkcyjną?

Miejsca tego typu jak magazyny i inne budowle, które są częścią infrastruktury maszynowej należącej do jakiejś spółki, często są podatne na bezpośrednią styczność z różnymi maszynami.

gospodarstwo

Źródło: pixabay.com
Mogłyby to być lub TIR-y bądź przykładowo pojazdy magazynowe. Dlatego też w celu ochrony stosunkowo delikatnych miejsc stosuje się specjalne słupki, które zabezpieczają magazyn (przenośniki rolkowe napędzane) przed ewentualnym uszkodzeniem.
Elementy, jakie służą do zabezpieczenia newralgicznych punktów to odbojnice przemysł (https://arapneumatik.pl/k-133-pistolety-pneumatyczne-nadmuchowe-parker-legris)owe. Są one produkowane w wielu różnych typach, np. odbojnice paletowe są wykorzystywane w pomieszczeniach wytwórczych albo magazynowych. Innym typem odbojnic mogą być odbojnice kątowe, które zazwyczaj mają zastosowanie na rampach albo wzdłuż ciągów komunikacyjnych. Są także specjalistyczne odbojnice do szafek. Wszystkie takie części są wyprodukowane z metalu i mogłyby być polakierowane w charakterystyczny sposób tak, żeby kierowcy przykładowo wózków jezdnych wyraźnie widzieli je w lusterku. Jeszcze inny typ odbojów to odbojnice wiszące przy suficie. Są one wykorzystywane np. w halach sklepowych, w których właściciel chce zredukować dostęp dla wózków jezdnych posiadających maszty.
odbojnice przemysłowe

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com

W miejscach, w których powinno się przestrzegać rygorystycznych przepisów higienicznych (choćby przemysł spożywczy lub farmaceutyczny), należy używać odbojnic wykonanych za pomocą stali nierdzewnej albo kwasoodpornej.

Sprzedażą takich elementów mogą zajmować się specjalistyczne firmy, których pracownicy chętnie udzielą wszelkiej pomocy swoim potencjalnym klientom. Oczywiście na wszystkie produkty udzielana jest odpowiednio długa gwarancja.