Przemysłowe sprawy

Techmadex, przeciwko firma giełdowa – a więc, spółeczki notowane na rynku akcji

Jakimi rzeczami zajmuje się przedsiębiorstwo Techmadex oraz jakie ma powiązania z giełdą? Co to konkretnie bywa firma giełdowa? Odpowiedzi do tych konkretnych pytanka wynajdziesz w środku naszego felietonu!

Nasz dzisiejszy artykuł rozpoczniemy od zagadnienia, jakim jest: firma giełdowa (klikaj na te konkretne zagadnienie odnosi się w rzeczywistości do spółki Giełdowej, która to bywa niczym innego rodzaju jak Spółka Akcyjną (w skrócie, jest to spółka kapitałowa, która opiera się na rotacji akcji) , która to bywa notowana na giełdzie papierków wartościowych (a więc, na tak przezywanym „rynku regulowanym”, w który to dokonuje się kupna-sprzedaży różnych instrumentów finansowych, które to pozwolono dopuścić do obiegu). Powstał jednak także ryneczek poza rynkiem regulowanym, którego jedną z firm, jest nie wątpiąc w to przedsiębiorstwo Techmadex…

drewniany regał

Autor: Bernd Wiebus
Źródło: http://www.flickr.com
Firma Techmadex została dopuszczona w dwa tysiące dwunastym roku do ryneczku akcji tak nazywanego „NewConnect”, czyli właśnie do ryneczku nieregulowanego giełdy papierków wartościowych, czyli alternatywnego systemu obrotu (znajdź na Wymieniony wcześniej system jest zlokalizowany wewnątrz stolicy Polski – Warszawie. Wracając jednak do tematu Techmadex, to przedsiębiorstwo działa na rynku od tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego drugiego roczku, rozpoczynając jako prywatna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Odmieniło się to jednak w roczku 2011, kiedy przeistoczyła się w spółkę akcyjną.

Sama (szczegółyna ten temat: http://grupapartner.pl/) firma opiekuje się takimi rzeczami jak choćby: Automatyka, termowizja, a także maszyny transportowe. Ich najważniejszym zadaniem bywa mierzenie i badanie urządzeń termowizyjnych, czy wykrywanie nieszczelności instalacji gazowych.