Przemysłowe sprawy

Sprzedaż urobku do hurtowni, czy sztolnie rzeczywiście są nierentowne?

Słysząc pojęcie kruszec wiele osób automatycznie myśli – srebro, złoto albo platyna. Jednak w obszar tych pojęć wchodzą również inne bardziej pospolite i nie tak jaskrawe minerały, bez których powszechne działanie wielu sfer życia oraz przemysłu byłoby najzwyklej niewykonalne.

samochód

Autor: Lucas Lima 37
Źródło: http://www.flickr.com
Przykładem jest węgiel. Kopalnia kruszywa węglowego to punkt zapalny znany głównie z doniesień mediowych, które co jakiś czas ściągają się w dostarczaniu danych, że ta lub inna kopalnia kruszywa jest nierentowna (dolnośląska kopalnia kruszyw). Czy jest tak na pewno. Ostatnie zdarzenia w polskiej przestrzeni rynkowej zobowiązują do głębszej refleksji. Kopalnie kruszywa węglowego wbrew dostarczanym informacjom rozwijają się. Jest to efekt wywodzący się z prostego faktu, że lwia cześć lokali, które ogrzewane są przez elektrociepłownie otrzymuje energię elektryczną, gorącą wodę itp. dzięki węglowi.

Kolejka, kopalnia w Złotym Stoku

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl
Zastosowanie sprężyn w aucie

Autor: Valder137
Źródło: http://www.flickr.com
Sprzedaż kruszywa węglowego mimo wyraźnych problemów rynkowych i administracyjnych, to dalej element priorytetowy prowadzący do należytego rozwoju polskiej gospodarki. Wydarzenia sprzed paru miesięcy, gdzie strajki górnicze na ulicach Warszawy nabierały na sile oraz wyjście z sytuacji, które zaproponował, a następnie uskutecznił rząd unaocznia to wyraźnie.W Polsce dużym zapotrzebowaniem charakteryzuje się nie tylko węgiel, ale również różne wapienie. W efekcie nowe kopalnie kruszywa powstają coraz szybciej, by móc sprostać jednakowo potrzebom krajowym oraz międzynarodowym. Sprzedaż kruszywa wydobywanego na obszarze Polski to istotna część eksportu towarowego, skąd pochodzą olbrzymie wpływy do budżetu państwa. Dowiedź się więcej: dolnośląskie kruszywa drogowe.

Udzielając odpowiedzi na początkowe pytanie – Czy kopalnie są nieopłacalne? Można śmiało powiedzieć nie. Fakt w przestrzeni krajowej funkcjonuje wiele „progów zwalniających” związanych z przemysłem wydobywczym, jednak co roku obraz coraz lepiej się klaruje.