Przemysłowe sprawy

Skonstruowanie silnika elektrycznego było wielkim przełomem

W wielkim stopniu ułatwiło to życie niemal w każdej jednej sferze. Napęd, jaki daje różnym urządzeniom domowym, czy dużym maszynom przemysłowym odciążył ludzkość od wysiłkowej pracy.

silnik pneumatyczny
Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzkość jednak na jednym nie zatrzymuje się. Naturalnie zasługi dla pomysłodawcy takiego silnika są ogromne – dzięki jego wynalazkowi praca naszych rąk zdecydowanie staje się lżejsza, lecz to nie znaczy, iż nic więcej nie ma możliwości w tym temacie zrobić. Śmiały wynalazek naturalnie musi być w jeszcze większym stopniu ulepszany – tak jest za każdym jednym razem i nie ma powodu by się temu dziwić. W obecnym czasie dużą sławą cieszy się jego następca – silnik pneumatyczny. Głównie warto dodać, iż jego ogromną zaletą okazuje się mała masa w odniesieniu do mocy oraz – i co chyba bywa najważniejsze – możność pracy przy niezwykle wielkich obrotach. Dzięki takim cechom silnik (wejdź tutaj) pneumatyczny ma ogromnie szerokie zastosowanie. Trwają też prace, które mają na celu wprowadzenie na rynek samochodu miejskiego zaopatrzonego właśnie w taki silnik pneumatyczny. Główne zalety tego wyjścia to szczególnie brak emisji spalin i co ogromnie ważne, niewielki koszt produkcji. To jasne że jeszcze jest w sferze planów, ale niewątpliwie też i tego się doczekamy.

Wyobraźnia naszych wynalazców w gruncie rzeczy nie ma granic, a my z tej przyczyny mamy możność spodziewać się coraz to wspanialszych rozwiązań i to w każdej dziedzinie życia. Nam pozostaje wyłącznie się cieszyć i czekać na kolejne, innowacyjne rozwiązania.