Przemysłowe sprawy

Skonstruowanie silnika elektrycznego było wielkim przełomem

W wielkim stopniu ułatwiło to życie niemal w każdej jednej sferze. Napęd, jaki daje różnym urządzeniom domowym, czy dużym maszynom przemysłowym odciążył ludzkość od wysiłkowej pracy.

silnik pneumatyczny

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzkość jednak na jednym nie zatrzymuje się.

Czy zaintrygował Cię nasz artykuł? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to idź dalej taśmy paroprzepuszczalne i przeglądnij tam nowe zajmujące wątki. Nie czekaj!

Naturalnie zasługi dla pomysłodawcy takiego silnika są ogromne – dzięki jego wynalazkowi praca naszych rąk zdecydowanie staje się lżejsza, lecz to nie znaczy, iż nic więcej nie ma możliwości w tym temacie zrobić. Śmiały wynalazek naturalnie musi być w jeszcze większym stopniu ulepszany – tak jest za każdym jednym razem i nie ma powodu by się temu dziwić. W obecnym czasie dużą sławą cieszy się jego następca – silnik pneumatyczny. Głównie warto dodać, iż jego ogromną zaletą okazuje się mała masa w odniesieniu do mocy oraz – i co chyba bywa najważniejsze – możność pracy przy niezwykle wielkich obrotach. Dzięki takim cechom silnik pneumatyczny ma ogromnie szerokie zastosowanie. Trwają też prace, które mają na celu wprowadzenie na rynek samochodu miejskiego zaopatrzonego właśnie w taki silnik pneumatyczny > szybkozłączka mosiężna. Główne zalety tego wyjścia to szczególnie brak emisji spalin i co ogromnie ważne, niewielki koszt produkcji. To jasne że jeszcze jest w sferze planów, ale niewątpliwie też i tego się doczekamy.

Wyobraźnia naszych wynalazców w gruncie rzeczy nie ma granic, a my z tej przyczyny mamy możność spodziewać się coraz to wspanialszych rozwiązań i to w każdej dziedzinie życia. Nam pozostaje wyłącznie się cieszyć i czekać na kolejne, innowacyjne rozwiązania.