Przemysłowe sprawy

Sitodruk – bez wątpienia najstarsza metoda znakowania

To prawdopodobnie jedna z najstarszych technik znakowania. Ma niezmiernie długą – bo liczącą kilkaset lat – historię. Po raz pierwszy pojawiła się na Dalekim Wschodzie, a ściśle mówiąc – w Chinach i Japonii.

sitodruk maszyny używane

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Z biegiem czasu zyskała wielu zwolenników.
interes

Autor: MSLGROUP Official
Źródło: http://www.flickr.com
maszyny do sitodruku

Autor: Lothar Spurzem
Źródło: http://commons.wikimedia.org

W dzisiejszych czasach także może poszczycić się olbrzymią popularnością natomiast maszyny do sitodruku są nieodłącznym „składnikiem” wyposażenia wielu drukarni funkcjonujących aktualnie na rynku poligraficznym.

Jeżeli masz ochotę poznać więcej danych na ten temat – odsyłam do linka (http://tomiservice.pl/), ponieważ w tamtym miejscu są cenne fakty omawiające przedstawiany wątek.

Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn jest co najmniej kilka. Serigrafia znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Korzystają z niej producenci ubrań, twórcy różnego rodzaju artykułów, artyści nurtu op-art. Służy do zdobienia, takich materiałów jak między innymi: bawełna, dzianina, plastik, drewno, papier, guma, ceramika lub skóra – wymieniać można bez ustanku. Do najistotniejszych atutów prezentowanej tutaj techniki z całą pewnością zaliczyć trzeba: trwałość, odporność na działanie czynników zewnętrznych (a więc wilgoci, promieniowania UV, uszkodzeń mechanicznych oraz środków chemicznych), wyraziste kolory, uniwersalność, niezbyt wysoką cenę a także – co niemniej ważne – prostotę. Nadruki wykonuje się za pomocą specjalistycznej matrycy-siatki, przez którą przeciska się farbę. Zazwyczaj przyjmuje ona formę prostokątnej, aluminiowej, odpowiednio napiętej ramy.

Jeżeli chcesz zainwestować w urządzenia do seriagrafii, nie wydając przy tym bajońskich sum wejdź do Internetu, wpisz w wyszukiwarkę stosowne frazy: sitodruk maszyny używane i do dzieła.