Przemysłowe sprawy

Przyjęcie lokalu od dewelopera

Po zakończeniu budowy nadchodzi czas na odbiór techniczny wybudowanego dla nas gniazdka. Rozpoznanie, odnotowanie i zobowiązanie dewelopera do reperacji odkrytych niedociągnięć i niedoróbek, ochronią nas przed poniesieniem ponadplanowych kosztów po wprowadzeniu się do lokalu. W trakcie odbioru mieszkania od dewelopera, odbiorca ma prawo przetestować zgodność gniazdka z klauzulami, jakie zostały zapisane w umowie z deweloperem.

Nowy blok mieszkalny

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Odbiór mieszkania od developera – wskazówkiWarto taki odbiór przeprowadzić dokładnie, by wykryć prawdopodobne minusy mieszkania, a również sprzeczności z zapisami umowy. Na spotkanie z przedstawicielem dewelopera wolno i warto przyprowadzić fachowca. Odbiór mieszkania od dewelopera wskazane jest wykonać się w ciągu dnia, jak mieszkanie rozjaśnione jest światłem dziennym. Dzięki temu wiele łatwiej dojrzeć jakiekolwiek ułomności.

Kliknij ten link i sprawdź tutaj (https://www.aleklima.pl/klimatyzatory-rodzaje/klimatyzatory-przenosne) podobne informacje na opisywany temat – one z całą pewnością Cię zainteresują, więc nie zwlekaj zbyt długo:)

W umowie zakupu, zawsze określony jest precyzyjna wielkość mieszkania (polecamy nowoczesne włączniki i gniazdka). Jest to określane na podłożu projektu, gdyż mieszkania często wyprzedawane są jeszcze w trakcie budowy budynku mieszkalnego. W czasie odbioru technicznego, warto dokładnie zmierzyć całkowity metraż, czy zgadza się z tym napisanym w umowie. Umowa deweloperska wielokrotnie określa również standard wykończenia mieszkania. Wyjścia gorszego typu owocują roszczenia ze strony odbiorcy o wymianę zgodną z umową, czy też obniżenie ceny lokalu.

Gdy uznamy, że surowce spełniają zapisane w umowie standardy, powinno się stwierdzić również, czy żadne szczegóły nie pozostały uszkodzone w trakcie budowy. Szczególną obserwację trzeba zwrócić na okna, drzwi i podłogi, a również baterie w toalecie i kuchni.

Jak przeprowadzić techniczny odbiór mieszkania?
Należy wypróbować działanie każdych szczegółów instalacji elektrycznej, włączników, kontaktów, elementów oświetlenia. Powinno się także stwierdzić, czy ściany mają odpowiedni pion i poziom, a także czy podłogi nie mają niezauważalnych dla oka nachyleń. Dalszy detal, jaki trzeba sprawdzić to wentylacja. Właściwe odprowadzanie powietrza jest przede wszystkim ważne w toalecie i kuchni. W procesie odbioru mieszkania od dewelopera przygotowuje się protokół, w jakim odnotowuje się każde niezgodności z umową, planem mieszkania i wzorcem wykończenia. Śledź informacje.