Przemysłowe sprawy

Przewożenie wielkogabarytowych i wartościowych ładunków może być proste jak bułka z masłem. Wystarczy posiadać właściwy sprzęt

Chyba każdy właściciel firmy stanął przed zadaniem zorganizowania transportu jakiegoś problematycznego, ale cennego ładunku.

W takiej sytuacji najważniejszą kwestią jest kupno odpowiednich środków zabezpieczających.
Za najmocniejsze zabezpieczenia (http://www.afg.poznan.pl/oferta/klapy-dymowe/7) uchodzą odciągi łańcuchowe, określane również jako napinacze łańcuchowe albo łańcuchy mocujące. Na odciąg łańcuchowy składa się napinacz grzechotkowy oraz łańcuch (wciągarka łańcuchowa) zakończony hakami. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje odciągów: jednoczęściowe i dwuczęściowe. Decydując się na odciągniki łańcuchowe możemy być pewni, że nasz ładunek dotrze do celu podróży bez jakiejkolwiek szkody. Przy ich pomocy możemy zabezpieczyć maszyny rolnicze, drewno, stal czy elementy konstrukcyjne. Odciągi łańcuchowe znajdą zastosowanie zarówno w transporcie lądowym, jak i morskim – kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy.
odwzorowanie - przemysł

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrym sposobem na szybki i bezproblemowy przewóztransport ciężkiego i nieporęcznego ładunku są też pasy transportowe, przy czym musimy pamiętać, że rozwiązanie to sprawdzi się raczej przy lżejszych ładunkach niż w przypadku odciągów łańcuchowych. Pasy transportowe wytwarzane są z poliestru, który jest odporny na szkodliwe działanie kwasów mineralnych, benzyny czy smarów – naszym znakiem jest jakość.

Cecha ta ma wielkie znaczenie, ponieważ pasy stosowane są przede wszystkim w transporcie samochodowym, gdzie stale występuje niebezpieczeństwo kontaktu z którąś z tych substancji. W ofercie sklepów znajdziemy pasy transportowe wyposażone w różne haki czy klamry funkcyjne, które ułatwią zabezpieczenie i przewiezienie towarów.