Przemysłowe sprawy

Przenośniki czy też regały składowe dużej klasy z zużyciem najnowszej technologii w pełni zautomatyzowane zwiększają wydajność pracy.

W wszelkim zakładzie, jak także w przedsiębiorstwach transportowych są magazyny, w których przechowywane są rozliczne konstrukcje oraz produkty przygotowywane do dalszych etapów

Trzymane są na przykład półprodukty, materiały, produkty spożywcze, narzędzia, itd.

hala magazynowa

Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com
Przy planowaniu merytorycznym, należy brać pod uwagę role składów. Regały magazynowe wytwarzane z wykorzystaniem najnowszej technologii, odznaczają się szerokim współczynnikiem bezpieczeństwa i trwałością. Poniektóre regały posiadają końce modułowe, co jest dobrym rozwiązaniem rozbudowania magazynu w przyszłości. Regały do palet są na ogół używane do składowania palet. Umożliwiają zaplanować przestrzeń składów przy optymalnym rozmieszczeniu regałów i skierować bezpieczny przewóz palet na przenośnikach. Regały (więcej o regały jezdne-> olejnik.pl/regaly-jezdne/) półkowe są stosowane do magazynowania produktów o niewielkich gabarytach pakowane w kartony, paczki, pojemniki albo luzem.

w magazynie

Autor: jaymarable
Źródło: http://www.flickr.com

Regały półkowe wielokrotnie pracują jako przenośniki do kompletacji, jakich linia przemierza na długości rzędu regału rolkowego. Regały wspornikowe to rozwiązanie dostosowane do przechowywania wyrobów ponadgabarytowych, na przykład kanały, pręty, długie elementy kształtowe, walcowane, itd, które są pakowane w pakietach bądź pręty Z wykorzystaniem przenośników materiał płynie trafia na regały magazynowe (takie jak: ). Przenośniki do transportu palet są w całości zautomatyzowanymi liniami do transportu palet i ładunków takich jak skrzynki, opony, beczki lub ładunki sztaplowane, itp. Tak jak projektowanie, jak też produkcja przenośników przebiega z użyciem najwyższej technologi oraz są harmonijne z dźwigami, obrotnicami oraz transferami narożnymi i innymi przyrządami pracującymi w magazynie.

Linie przewozowe projektowane są na rolkach, taśmach lub łańcuchach. Przenośniki mogą być przystosowane do zabudowy w regałach oraz do współpracy z przyrządami do działań magazynowych, między innymi kartoniarkami, wagami, paskarkami, zaklejarkami, drukarkami, oraz również ze skanerami kodów. Przenośniki rozciągane mają funkcje gdy przebiega konieczność zmiany kierunku przepływu ładunku czy podczas gdy przenośnik przecina drugą linie przewozową. Przenośniki teleskopowe przeznaczone są do załadunku oraz rozładunku wyrobów pojedynczych. Posiadają opcje pracy w dwóch kierunkach co wyklucza przenoszenie ręczne produktu i zmniejsza trwanie załadunku bądź rozładunku.