Przemysłowe sprawy

Przemysł odlewniczy – nadzwyczaj prężnie rozwijająca się gałąź gospodarki

wytrzymałość
Polski przemysł odlewniczy niesłychanie dynamicznie się rozwija. Tendencja wzrostowa utrzymuje się od dobrych kilku lat. Dlaczego tak się dzieje?
Powodów nie brakuje.

wytrzymałość
Autor: Thomas Geersing
Źródło: http://www.flickr.com
Produkty procesu odlewniczego znajdują bardzo obszerne zastosowanie. Dowodów potwierdzających ową tezę nie musimy wcale daleko szukać. Wystarczy spojrzeć na współczesną branżę motoryzacyjną bądź budowlaną. Aktualnie coraz większą popularnością cieszą się odlewy kokilowe – http://www.alwro.com.pl/Odlewy-kokilowe-piaskowe.php. Posiadają masę przeróżnych atutów. Do najistotniejszych należą: znacznie lepsze właściwości mechaniczne w porównaniu na przykład do tradycyjnych form piaskowych, odporność na zużycie. Trzeba zauważyć, iż kokile często bywają stosowane w procesie jakim jest odlewanie aluminium – www.alwro.com.pl. Przywołany metal] znamionuje lekkość, plastyczność, łatwość obróbki, trwałość – wszystko to sprawia, iż choczo sięga po niego przemysł lotniczy i branża motoryzacyjna. Natomiast do poprawiania właściwości mechanicznych części stalowych na wybranej powierzchni służy hartowanie indukcyjne. Przywołana metoda zyskuje coraz większe grono zwolenników. Niweluje zjaiwsko utleniania i odwęglania. Dodatkowo, nie generuje dużych odkształceń.

Części, które mamy zamiar poddać obróbce umieszczane są wewnątrz miedzianej cewki, a w dalszej kolejności rozgrzewa za pośrednictwem prądu zmiennego. Po osiągnięciu właściwej temperatury dochodzi do chłodzenia.