Przemysłowe sprawy

Poliwęglan to aktualnie jeden z najbardziej popularnych materiałów wykorzystywanych w budowlance

plac zabaw dla dzieci
Poliwęglan to aktualnie jeden z najbardziej modnych materiałów budowlanych – w budownictwie ma szerokie zastosowania, można go użyć właściwie do wszystkiego, a równocześnie jest stosunkowo tani.

plac zabaw dla dzieci
Autor: sikeri
Źródło: http://www.flickr.com
Gdzie używa się poliwęglan?
Poliwęglan komorowy bezbarwny, oczywiście najbardziej modny pośród wszystkich typów poliwęglanu, wykorzystywany jest zarówno w wielkich inwestycjach przemysłowych, ale także chętnie jest używany w niewielkich budowach, na przykład domków jednorodzinnych.
Do czego go stosować?
Poliwęglan komorowy bezbarwny na pewno znajdzie zastosowanie do pokrycia wszelkiego rodzaju obiektów. Niezależnie od tego, czy właśnie chodzi o zabudowę ogrodu zimowego, tarasu czy balkonu, poliwęglan sprawdzi się rewelacyjnie. Wykorzystuje się go zwykle do pokrycia zarówno ogromnych przemysłowych szklarni jak i przydomowych ogródków, a także pokrywa się nim zazwyczaj dachy obiektów przemysłowych czy hal sportowych.
Cechy charakterystyczne
poliwęglan lity – na stronie:: pozostałe informację dostępne będą tu – przede wszystkim jest bardzo trwały – jest bardzo odporny na różne zmiany temperatury oraz warunki atmosferyczne, a również jest bardzo odporny na uderzenia – zniszczenie poliwęglanu jest właściwie nieosiągalne. poliwęglan komorowy bezbarwny jednocześnie przepuszcza dużą ilość światła, jednakże z drugiej strony standardowo zabezpieczony jest dobrą warstwą, która ochrania przed promieniami UV. Wbrew wszystkim pozorom, poliwęglan nie jest łatwopalny, zatem jest równocześnie bardzo bezpiecznym materiałem.

Nie bez znaczenia jest z oczywiście również jego cena – poliwęglan komorowy bezbarwny jest obecnie jednym z najtańszych materiałów tego typu dostępnych na rynku. To wszystko powoduje, że poliwęglan obecny jest praktycznie wszędzie, a na pewno na każdej budowie znajdzie jakieś zastosowanie. Serdecznie polecamy ten akurat materiał!