Przemysłowe sprawy

Owcza skóra parzona, kontra wełna gotowana – czyli, owca skóra wełnie nie taki sam Kawałek 1

Szukasz idealnego materiału – miękkiego, cieplutkiego a także niezwykle miłego w dotknięciu? Zwróć spojrzenie na owczą skórę! W kawałku pierwszej felietonu poznamy bliżej wełnę parzoną

Czółenka Clarks, kolekcja stylizowana na lata 50

Autor: Clarks
Źródło: Clarks

Wełna parzona to nic różnego jak wełna poddana przeróbce termicznej (wełna parzona – Lama). Zazwyczaj stworzona bywa na linię mody kobiecą, na takie przedmioty jak: płaszcze, kurteczki, peleryny, poncho. Jest to doskonały tkanina na cykl jesienno-zimowy, jako tak zwana „przejściówka”. Można ją także używać, jako tkaninę do sukienek, spódnic, tunik, żakietów, oraz garsonek na zimniejsze dzionki, co tworzy z tej rzeczy materiał bardzo wspaniałego gatunku. Najistotniejszymi jej stylami bywają: miękkość, umiejętność prostego układania się i fakt, iż łagodnie się poddaje – dzięki tej rzeczy na końcu lepiej dostosowuje się do ciałka, jednakże trzeba pamiętać, o słówku „lekko”, gdyż tak naprawdę materiał tego rodzaju jest dość zwarty. Istnieje dużo kolorów i typów „zmieszań” tego typu materiałów, więc każda osoba wynajdzie coś dla własnej osoby.
Wełna gotowana – jej tematyce zajmiemy się w osobnym felietonie, warto jednakże napisać o niej parę najważniejszych rzeczy ( zobacz na lamalama.plzobacz na W okresie obróbki temperaturowej owcza skóra tego typu ulega skurczeniu (w obrębie 20-30%) poprzez co jest bardzo nabita, i o wiele bardziej ciepła. Odporność na brud to kolejnynastępny jej atut.

Zainteresowany? Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj kolejny felieton o tytule: „Owcza skóra parzona, a wełna gotowana – a więc, wełna owczej skórze nie jednakowy Część 2”, a nie pożałujesz swojego czasu! Kto może wiedzieć, może nakieruje to twoja osobistą spojrzenie na te niebywałe tkaniny?