Przemysłowe sprawy

Odkuwki – ich rodzaje oraz materiał z jakiego są wykonane

Słysząc na temat tak zwanych odkuwek wielu spośród nas w rzeczywistości kojarzy jedynie to, iż jest to coś kutego, jak to pokazuje po części sama nazwa. W tym samym czasie odkuwki mają sporo więcej do zaoferowania niż „coś kutego”, a o czym dowiesz się, gdy przeczytasz nasz dzisiejszy artykuł na ich temat!

finanse
Nasz najnowszy temat, czyli wspomniane powyżej odkówki, jest to element kuty ukazujący się w paru odmianach, wśród których to najbardziej często występujące to: odkuwki typu matrycowego, swobodnie kute oraz tak – szczegółowe informacje – zwane „pierścienie kuto-walcowane” zrobione ze stali, które to silniej można zaliczyć po prostu do wyrobów typu kutego dokładnie tej samej (lub niewiarygodnie podobnej) kategorii. Których to jednak rodzajów odkuwek byśmy tak naprawdę nie poruszyli, są one wykonane z przeróżnych typów stali, wśród których to bez wątpienia najintensywniej istotnymi są: stale węglowe, tak hiperłącze do serwisu nazywane niestopowe, a także stopowe, stale całkowicie uodpornione na korozję, oraz i takie zrobione ze stopów tak zwanych „metali nieżelaznych”. Warto wiedzieć, iż powstało niewiarygodnie wiele norm, które to odkuwki mogą uzyskać, a bywają to między innymi normy według tak zwanych EN, PN, czy też DIN itp.

Bardzo wiele firm oferujących odkuwki i nie tylko, umożliwia nam za dodatkową opłatą na tak zwane „badania”, pod względem choćby własności mechanicznych, czy ultradźwiękowych, nie napomykając już o badaniach typu metalograficznego, czy typu magnetyczno-proszkowanego a także penetracyjnych i kilku innych, zależnych w rzeczywistości od oferowanych poprzez firmy usług. Na sam koniec dodajemy, że sama wysyłka takich odkuwek ma możliwość odbywać się w stanie całkowicie surowym, skórowanym, czy też obrobionym cieplnie, a także obrobionym mechanicznie.