Przemysłowe sprawy

Archiwum: ochrona

ochrona

Do czego wykorzystywane są warystory? W których miejscach są wykorzystywane? Jakiego rodzaju informacje są ważnie na ten temat?

energetyka
Warystory to dość dobrze znane i powszechnie wykorzystywane elementy które zabezpieczają sieć energetyczną przed przepięciami. Jakość tych elementów jest z pewnością bardzo ważna, ażeby zabezpieczenie było skuteczne. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć w tym temacie? Warystory wykonuje się z niezbyt drogiego, powszechnie używanego materiału, czyli tlenku cynku wraz z dodatkami pozostałych substancji, które stanowią najczęściej tajemnicę producenta.

Odzież ochronna w zakładach pracy

odzież ochronna
Odzież wykorzystywaną w zakładach pracy dzielimy na dwa rodzaje: roboczą i ochronną. Na czym polega różnica między nimi? Odzież ochronna musi posiadać odpowiednie certyfikaty zgodnie z normami odpowiednimi dla zagrożenia z którymi pracownik ma do czynienia.

Odzież robocza to odzież, którą pracownik nosi tylko do wykonywania prac, przy których występuje intensywne brudzenie substancjami nieszkodliwymi dla zdrowia i/lub czynniki w procesie pracy powodują przyśpieszone niszczenie odzieży. Chroni nie tylko przed zabrudzeniem, ale również zapobiega przed przedwczesnym zniszczeniem odzieży prywatnej. Odzież roboczą stosuje się również w zakładach pracy gdzie obowiązuje bezwzględna czystość produktów.

Ochrona drewna jest niezwykle trudna, ponieważ zagraża mu mnóstwo niełatwych do zlikwidowania owadów.

szkodniki jak np. spuszczela
Drewno jest niesłychanie powszechnym materiałem, jednak zagrażają mu szkodniki, które mają szansę je zrujnować. Takie stworzenia przeważnie drążą w deskach tunele, co sprawia, że jest ono mniej wytrzymałe i po prostu nieładne. Najlepszym wyjściem w takim przypadku jest zastosowanie odpowiednich preparatów.